Mieszkańcy Woli Kutowej mają co świętować

Strefa FMRegion Czwartek, 03 maja 20180 3608
W Woli Kutowej nie zabrakło w czwartek powodów do świętowania. Poza tym, iż odbyły się obchody z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja, to także zorganizowano IV Zlot Rowerowy oraz VII Przegląd Pieśni Maryjnej. Imprezę rozpoczął rajd, który oficjalnie otworzył sezon rowerowy, później zaś mieszkańcy udali się na mszę świętą odpustową. Część artystyczna rozpoczęła się o godzinie 14.00.

Ładuję galerię...

3 maja mieszkańcy Woli Kutowej nie mogli narzekać na brak atrakcji - Świętujemy dzisiaj wiele uroczystości. Po pierwsze obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, które wpisują się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. Zaplanowany jest także Przegląd Pieśni Maryjnej oraz Zlot Rowerowy. Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla każdego, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Ci którzy przybyli na pewno będą zadowoleni- powiedział wójt gminy Czarnocin, Roman Miksa.

 

Przy okazji obchodów odbył się także IV Zlot  Rowerowy -Uczestnicy przejechali trasę tzw. "Drogi Zawierzenia", było to 12 stacji, które odnoszą się do wydarzeń z życia Jana Pawła II. Uczestnicy dzięki temu mieli okazję pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie, ale również spędzić miło czas na świeżym powietrzu - dodaje wójt.

 

Do organizacji tego typu wydarzeń bardzo często włączają się mieszkańcy gminy - My się bardzo angażujemy w przygotowania takich imprez. W czwartek obchodzimy także 40-lecie naszej kaplicy, a więc jest to dla nas dodatkowy powód do świętowania. To co można tu dzisiaj zobaczyć stworzyły m. in Twórczynie Ludowe, do których ja również należę. Bardzo się cieszę, że coś takiego jest organizowane w naszej wsi, ponieważ poza dobrą zabawą jest to także świetna integracja - mówiła Urszula Klimczak, mieszkanka Woli Kutowej. 

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat