Mieszkańcy Petrinji dziękują za pomoc

UM Piotrków Trybunalski Poniedziałek, 25 stycznia 20217 1909
"Dziękuję Piotrków Trybunalski" - transparentem z takim napisem powitany został transport darów z naszego miasta, który dzisiejszego popołudnia dotarł do chorwackiej Petrinji.
fot. piotrkow.pl

TIR wypełniony kilkunastoma tonami artykułów potrzebnych mieszkańcom naszego partnerskiego miasta Petrinja, dotkniętego trzęsieniem ziemi, wyruszył z Piotrkowa Trybunalskiego we wtorek. Droga przebiegła bez żadnych problemów i transport dotarł zgodnie z planem. Teraz dary zostaną wypakowane i przekazane mieszkańcom.

 

Przypominamy, że zbiórkę darów m.in. kocy, śpiworów, żywności trwałej, materiałów budowalnych oraz odzieży – czyli rzeczy, które w tej chwili w Perinji są najbardziej potrzebne - .organizowało Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży HARC. W akcję włączył się także Urząd Miasta, który oprócz sfinansowania transportu darów przekazał także część swoich zapasów. 

 

Wszystkie osoby, które chciałyby pomóc naszemu partnerskiemu miastu mogą to jeszcze zrobić przekazując datki poprzez zbiórkę organizowaną przez chorwacki Czerwony Krzyż. Informację na ten temat można znaleźć na stronie ambasady Chorwacji.

 

(źródło: piotrkow.pl)


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reporterzy ~Reporterzy (Gość)26.01.2021 09:47

Drapieżni i dociekliwi reporterzy ePiotrkow i Strefy na pewno dokładnie sprawdzą, kto zorganizował ten transport i kto za niego zapłacił.

20


gość_gość ~gość_gość (Gość)25.01.2021 20:34

Ciekawe czy ktoś z tych komentatorów sączących jadem coś podarował poszkodowanym ? Potwierdza się porzekadło, że krowa która dużo ryczy mało mleka daje.

23


Gościu z Piotrkowa ~Gościu z Piotrkowa (Gość)25.01.2021 09:51

Ciekawe wg jakich kryteriow zostwala wybrania firma transportowa do przewozu tych rzeczy? Z artykulu wynika, ze Urzad Miasta zaplacil za trasnsport. Czyzby ktos znajomy z UM mial znajomego/rodzine w tej firmie? Cieakwe czy UM ujawni na jakiej postawie akurat tej a nie innej firmie zleceil trasport i ile im zaplacil z NASZYCH pieniedzy...

93


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat