Mieszkańcy Gminy Wolbórz wygrali samo-spis

Region Wtorek, 19 stycznia 20211 730
Gmina Wolbórz zajęła 4 miejsce w województwie, a 1 miejsce w powiecie piotrkowskim w konkursie Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego.

 

Zakończył się narodowy spis rolny. Miasta i Gminy były odpowiedzialne za sprawne i prawidłowe przeprowadzenie spisu. W konkursie Prezesa GUS na gminę o najwyższym odsetku spisanych gospodarstw rolnych w kanale tzw. samospisu, Gmina Wolbórz zajęła I miejsce w powiecie piotrkowskim, a w skali województwa zajęliśmy 4 miejsce. Wyprzedziły nas w konkursie Miasto Łódź, Głuchów (pow. skierniewicki) i Wieluń.

 

- Serdecznie dziękuję rolnikom naszej gminy za sprawne zrealizowanie naszego narodowego obowiązku spisowego, dziękuje też pracownikom Urzędu Miejskiego w Wolborzu, którzy promowali akcję we wszelkich kanałach dystrybucji informacji, w prasie, radiu, Internecie - podsumował Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza.

Urząd Miejski w Wolborzu w nagrodę za 4 miejsce w województwie łódzkim otrzyma od Prezesa GUS nowoczesny sprzęt komputerowy.

30 listopada br. zakończony został Powszechny Spis Rolny 2020 – najważniejsze badanie polskiego rolnictwa realizowane raz na 10 lat. Spisano niemal 98% gospodarstw rolnych z całego kraju! Blisko jedna piąta gospodarstw skorzystała z możliwości samospisu przez Internet. To udowadnia, że polskie gospodarstwa rolne rozwijają się, wykorzystują technologię w większym stopniu niż 10 lat temu i stają się coraz bardziej nowoczesne.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Szweinsztajger ~Szweinsztajger (Gość)22.01.2021 10:03

Samospis samopas.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat