Miejski rzecznik konsumentów w Piotrkowie wyjaśnia, czym są wakacje kredytowe

Strefa FM Czwartek, 13 sierpnia 20204 1190
Epidemia koronawirusa sprawiła, że banki starają się wyjść naprzeciw swoim klientom, oferując im tzw. wakacje kredytowe. Czy to korzystna forma odpoczynku od spłacania zadłużenia i na czym tak naprawdę polega?
fot. pixabay

- Z założenia wakacje kredytowe powinny polegać na tym, że na okres 3 miesięcy mamy zawieszony obowiązek spłat. W tym czasie nie mamy naliczanych żadnych opłat, prowizji, z wyjątkiem opłat za ubezpieczenie, które mamy przy okazji tego kredytu wykupione – wyjaśniał na antenie Strefy FM Bartłomiej Krasiński, miejski rzecznik konsumenta w Piotrkowie Trybunalskim. - Z tych wakacji możemy skorzystać, jeżeli w związku z epidemią utraciliśmy główne źródło dochodu, czyli krótko mówiąc, straciliśmy pracę. Tak wygląda zasada, ale - znając niechęć banków do tracenia zarobku – obawiam się, że banki mogą robić problemy. Mogą na przykład dociekać, czy na pewno utrata pracy nastąpiła z powodu epidemii, czy na pewno nie mamy, z czego spłacać kredytu. To na pewno nie powinno nas zniechęcać do składania wniosku. Jeżeli złożymy wniosek i później będziemy podpisywać dokumenty w banku, powinniśmy być bardzo uważni, czy aby na pewno bank zastosował się do wszystkich ustawowych wymogów, czyli czy na pewno będziemy zwolnieni z wszystkich opłat.

 

Pamiętajmy też, że zawieszenie spłat wiąże się z wydłużeniem okresu kredytowego. I w tym przypadku należy dokładnie sprawdzić czy bank nie pobierze odsetek za dodatkowe miesiące.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)13.08.2020 23:41

Relikt prl ten rzecznik,a odezwij sie6w trakcie rozmowy to Cię wzrokiem zabjia

20


Dhdhdhd ~Dhdhdhd (Gość)13.08.2020 13:50

Pan miejski rzecznik to dla mnie od zawsze człowiek - fantom. Tyle razy próbowałem się skontaktować i nigdy nie mogłem się dodzwonić.

70


Mundek z Barkowic ~Mundek z Barkowic (Gość)13.08.2020 14:37

To jednak jest taki ktoś w Piotrkowie ? ? ............ gdzie go można odwiedzić i zobaczyć .......... to musi być -dziwo- ! !

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat