Międzypokoleniowy Dzień Aktywności w Bujnach

Strefa FMRegion Wtorek, 25 lutego 20203 4173
Seniorzy oraz uczniowie spotkali się dzisiaj w Szkole Podstawowej w Bujnach w ramach Międzypokoleniowego Dnia Aktywności. Miejsce wybrano nieprzypadkowo, ponieważ to właśnie na terenie gminy Wola Krzysztoporska działa najwięcej w całym województwie kół gospodyń wiejskich, o czym na miejscu mógł się przekonać m.in. gość honorowy, wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

Ładuję galerię...

Wojewoda przypomniał o programach rządowych dla seniorów i zaapelował, szczególne do młodych ludzi, żeby pamiętać o starszych mieszkańcach naszego województwa, ponieważ to oni budowali nasz kraj i są naszymi doradcami.

 

 - Chcemy pokazać, że o seniorów dbamy nie tylko w dużych ośrodkach miejskich, ale też w mniejszych gminach. Poza tym musimy pamiętać o pewnej solidarności między pokoleniami. To nie jest tak, że polityka rządu, czy samorządu jest dedykowana tylko ludziom młodym i ludziom w średnim wieku - powiedział Tobiasz Bocheński.

 

Seniorzy, mieszkający na terenie gminy Wola Krzysztoporska angażują się w działalność Ochotniczych Straży Pożarnych, natomiast panie wolą spędzać czas z koleżankami ze wspomnianych kół gospodyń wiejskich.

 

 - Dzięki tym organizacjom nasi seniorzy mogą się czuć bezpiecznie i spokojnie, chociaż nie zapominamy o rozwijaniu tej oferty. Musimy o nich dbać, bo to właśnie oni są wzorem dla młodszych mieszkańców - dodał wójt Roman Drozdek.

 

 - Spotykamy się średnio raz w miesiącu, w naszym domu ludowym lub w Gminnym Ośrodku Kultury. Wspólnie chodzimy do kina i jeździmy na wycieczki - podsumowała Krystyna Chrząstek, przewodnicząca KGW Bujny.

 

W naszym województwie już 20% mieszkańców to seniorzy i ta liczba będzie rosnąć.

 


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)01.03.2020 14:20

Wyjątkowo mały zakres obowiązków służbowych wypełnia p. wojewoda łódzki skoro osobiście bywa na tego typu imprezkach niskiego znaczenia lokalnego. Taki urzędnik nie powinien wychodzić z urzędu przecież tyle trzeba zgłębić wiedzy na temat spraw samorządowych. Widocznie obowiązki przenosi w teren. Niska świadomość ale to przecież typowe dla polskich urzędników. Skarpety koloru wiśniowego na pewno świetnie ten fakt uzupełniają.

10


Wojciech ~Wojciech (Gość)28.02.2020 02:17

Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród. Gaspar Józef Hipolit Cegielski (1813–1868) – polski filolog, przemysłowiec, działacz społeczny, dziennikarz i polityk.

10


gość ~gość (Gość)25.02.2020 22:46

To nasz wspanialy Antoni zajechal nowym pojazdem taktycznym

14


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat