Międzynarodowa konferencja partnerska

ePiotrkowKraj Poniedziałek, 15 lipca 20190 1077
W Jabłonce odbyła się konferencja poświęcona współpracy gminy Jabłonka z miastami partnerskimi "Europe for Citizens". Wśród gości była delegacja z Wolborza na czele z przewodniczącym Rady Miejskiej Zbigniewem Klewinem i burmistrzem Andrzejem Jarosem.
fot. UM Wolbórz

Konferencji przewodniczył wójt partnerskiej dla Wolborza Jabłonki, Antoni Karlak. Obecni na spotkaniu burmistrzowie, starostowie i wójtowie mówili o współpracy partnerskiej w celu kształtowania Unii Europejskiej w oparciu o solidarność i działanie. Dyskutowano o zorganizowaniu w przyszłym roku (2020) spotkania strażaków ochotników, podczas którego nie tylko będą mogli podzielić się oni swoimi doświadczeniami, ale przede wszystkim zmierzyć się w rywalizacji sprawnościowej.

 

Konferencja odbyła się w ramach XVIII Dni Orawy, podczas których prezentowany jest dorobek kulturalny Podhala. Koncert uświetniły zespoły z Wolborskiego Centrum Kultury FERMATA i CANTARE.

 

Tego samego dnia delegacje miast partnerskich złożyły kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II w Jabłonce.

 

za UM w Wolborzu


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat