Michał Makagon wydał swój pierwszy autorski utwór

Strefa FM Niedziela, 10 maja 202021 4101
Znany piotrkowski muzyk Michał Makagon, przez wiele lat związany z Miejskim Ośrodkiem Kultury wydał swoją pierwszą autorską piosenkę. Utwór „Ciebie dla siebie mam” zaśpiewała piotrkowianka Agata Michalska, znana z programu The Voice of Poland. Artyści opowiedzieli o kulisach jego powstania.

Ładuję galerię...

Utwór „Ciebie dla siebie mam” opowiada o miłości kobiety do mężczyzny. Jak podkreślają artyści robi to w nieco przewrotny i zabawny sposób. Opowiedzieli nam jak powstał.


- Dokładnie nie pamiętam jak to było z powstaniem piosenki, ale kojarzy mi się, że któregoś dnia usiadłem do pianina i zagrał mi się taki motyw, który wszedł mi do głowy. Nagrałem go i od razu wysłałem do Agaty. No i Agacie pomysł się spodobał... - mówi o powstaniu piosenki Michał Makagon.


- Spotkaliśmy się razem i on zaczął podgrywać na pianinie, a ja śpiewałam po tak zwanym „mandecku”, czyli w języku, który nic właściwie nie oznacza, ale gdzieś w tych dźwiękach „się działo” i tak powstała linia wokalna utworu – opowiada wokalistka.

 


- Potem ten utwór wysłaliśmy w takiej brudnej wersji do Michała Chludzińskiego, znakomitego tekściarza z Krakowa, który ubrał go całkiem zgrabnie w słowa – opowiada Agata Michalska.


- Tekst urzekł nas od pierwszych linijek, bo idealnie się wpasował do tej melodii, taki lekki, ale z przesłaniem. Temat jest bliski nam wszystkim. Napisany w takiej satyrycznej. lekkiej formie opowiada o kobiecie i mężczyźnie, związku i kompromisach na jakie musimy iść decydując się spędzać życie z tą jedyną osobą. Myślę, że każdy odnajdzie w tekście wątek ze swojego życia – mówi Michał Makagon.


- Później już poszło z górki… Zrobiłem aranżację, nagrałem instrumenty, a Marcin Zeman i Kasia Kołodziejczyk zgrali to wszystko w swoim studio nagrań, zmiksowali, zmasterowali i audio było gotowe – podsumowuje autor utworu.


Po nagraniu ścieżki dźwiękowej do publikacji utworu potrzebny był jeszcze teledysk. Jak opowiadają artyści, Agata Michalska od dłuższego czasu lubiła słuchać muzyki i oglądać w tym czasie szybko przewijające się zdjęcia. Zdecydowali się więc na stworzenie animacji poklatkowej.


- Wtedy jeszcze nie wiedziałem z czym będę się mierzył, bo nigdy czegoś takiego nie robiłem. Postanowiliśmy to zrobić u Agaty w domu. Postawiłem jakieś prymitywne oświetlenie, pożyczyliśmy aparat od jej brata i zaczęła się trzydniowa przygoda z teledyskiem. Naprawdę bardzo ciężka praca, bo wszystkie przedmioty, które tam widzicie trzeba było przesuwać o 2 milimetry i robić kolejne zdjęcia – mówi Michał Makagon. - Łącznie zrobiliśmy ich około 2000, a co najzabawniejsze nie mieliśmy żadnego skryptu do tego teledysku, ani koncepcji i wszystko rodziło się na bieżąco – dodaje.


Nad zdjęciami pracowali cały weekend, od rana do wieczora i jak opowiadają artyści, byli tak zmęczeni i pochłonięci pracą, że w ostatni dzień zupełnie tego nieświadomy Michał pojawił się na planie w pidżamie… ale udało się je zrealizować zgodnie z planem. - Po skończonych zdjęciach zmontowałem to wszystko, z pomocą znowu przyszedł Marcin Zeman, który pokolorował materiał, no i mamy efekt końcowy, który powiem szczerze przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Zachęcam gorąca do słuchania piosenki na antenie Strefy FM i oczywiście do obejrzenia teledysku – kończy autor utworu.

 


Zainteresował temat?

5

4


Komentarze (21)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Niejary ~Niejary (Gość)12.05.2020 01:23

Darmowa porada dla Michała M.-póki co, pisz Disco Polo, rób kasę i odkładaj. Jednocześnie pisz do szuflady to, co Cię kręci. Bez kasy na nagranie tego, wydanie i promocję profesjonalnej płyty, Twoja twórczość ma duuużo mniejsze szanse na przebicie się na szersze wody. Masz szansę, boś zdolny, choć na robienie kariery nie pierwszej młodości. A numer? Przyjemny w odbiorze, ciekawie zaaranżowany, dość poprawnie zaśpiewany (choć tu, bez szału). Dla mnie na pewno lepszy niż kompozycje wschodzącej (przeciągle) gwiazdy - W.B. Z pisaniem Disco Polo dla kasy sobie poradzisz. Może pod pseudonimem?. Po prostu wyłącz myślenie i voilà! Powodzenia.

00


gość ~gość (Gość)11.05.2020 22:02

Gratulacje Majkel

00


gość ~gość (Gość)11.05.2020 17:20

Takie se. Wpada i wypada.

00


gość ~gość (Gość)10.05.2020 18:59

Bez sęsu.A mógł iść w disko polo

22


Lejdis ~Lejdis (Gość)11.05.2020 08:47

Super, szykuje się hit.

12


Abc ~Abc (Gość)10.05.2020 21:01

Oczopląsu można dostać od patrzenia na te zmieniające się obrazki. Nie podoba mi się

21


gość ~gość (Gość)10.05.2020 14:34

Hitu z tego nie będzie

63


gość ~gość (Gość)10.05.2020 14:27

A ta co tak leży to kto.

42


gość ~gość (Gość)10.05.2020 20:30

Super

21


Roman Bratny Roman Bratnyranga10.05.2020 17:38

Historia warta przynajmniej "Schodów do nieba" albo "Smoke on the water".Artyści mówią,że utwór robi coś w sposób zabawny. To chyba odbiorca jest od oceniania, czy coś jest zabawne czy nie a nie twórca. Piosenka jest całkiem ok. Teledysk też ciekawy. Szkoda tylko, że jedno i drugie jest tak podobne do twórczości wczesnej Moniki Brodki, łącznie z najdrobniejszymi zaśpiewami.To na pewno wykracza poza samą inspirację. Poza tym "featuring", "official video". Czy komuś czasem sufit na głowę nie spadł? Jeśli tak to lód jest najlepszym lekarstwem.

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat