Michał Bąkiewicz wychowa swojego następcę?

Strefa FMKraj Środa, 25 kwietnia 20184 5213
Niewiele osób wie, że w juniorskim zespole EKS Skry Bełchatów, który niedawno został mistrzem Polski, występuje także trzech wychowanków piotrkowskiego Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego Volley 5. Jeden z nich został powołany do reprezentacji narodowej, którą trenuje m.in. inny wybitny piotrkowski sportowiec Michał Bąkiewicz.
Na zdjęciu cały zespół EKS Skra Bełchatów, Mikołaj Sawicki (z pucharem), Hubert Klat ( stoi obok Mikołaja Sawickiego) i Mikołaj Kałkowski (z telefonem w ręku). Fot. www. pzps.pl

W finałowym meczu o mistrzostwo Polski bełchatowianie pokonali KS Metro Warszawa 3:0, a do ostatecznego zwycięstwa przyczynili się m.in. piotrkowianie.

 

 - W mistrzowskim składzie Skry znajduje się trzech naszych wychowanków Mikołaj Sawicki, Mikołaj Kałkowski i Hubert Klat, którzy grali w naszym klubie w drużynie młodzików i kadetów, a później z różnych powodów trafili do bełchatowskiego klubu i tam kontynuują karierę - mówi Jacek Kisiel, nauczyciel wychowania fizycznego w piotrkowskiej Szkole Podstawowej nr 2 i działacz UMKS Volley 5.

 

 - Ale to niejedyni wychowankowie, którzy rywalizują na szczeblu ogólnopolskim. Wcześniej zawodnicy, którzy u nas rozpoczynali przygodę z siatkówką, zdobywali medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży - brąz w 2011 roku, nasz kolejny wychowanek Hubert Boguś wywalczył srebrny medal z Czarnymi Radom, z kolei zawodnicy, którzy postanowili się przenieść do bełchatowskiej Skry, czyli Kuba Kazuła i Roman Kącki też rywalizowali w finałach mistrzostw Polski. Bartek Zieliński odnosił sukcesy w juniorskim zespole Norwida Częstochowa. Teraz wszyscy grają w I lub II lidze, gdzie są wyróżniającymi się postaciami. Uważam, że spełniliśmy swoje zadanie, dając możliwość rozwoju w tej dyscyplinie, na etapie juniorskim z powodów finansowych i organizacyjnych nie bylibyśmy w stanie zapewnić im rozwoju na odpowiednim poziomie. W tej chwili w UMKS Volley 5 Piotrków Trybunalski trenuje 32 zawodników - dodaje Paweł Zieliński, nauczyciel wychowania fizycznego w ZSP nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim oraz trener siatkówki w UMKS Volley 5.

 

Mikołaj Sawicki, który wywalczył mistrzowski tytuł z bełchatowskim zespołem został najlepszym zawodnikiem ostatnich mistrzostw Polski, ponadto otrzymał powołanie do reprezentacji Polski juniorów, przygotowującej się do kwalifikacji do mistrzostw Europy, które zostaną rozegrane w ukraińskich Czerkasach. Drugim trenerem naszej kadry juniorów jest inny utytułowany piotrkowianin Michał Bąkiewicz, który ma teraz szansę wychować swojego następcę.

 

 

 


Zainteresował temat?

4

2


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Koleżanka ~Koleżanka (Gość)26.04.2018 07:16

Brawo Miki !!!

00


Kibic ~Kibic (Gość)25.04.2018 23:26

Wszystko fajnie, ale ja się pytam: Gdzie w tym mieście jest siatkówka seniorska?? Jest jakas liga amatorska na osirze gdzie poziom jest wysoki, warto dodac, ze wspomniany Mikołaj grał jeszcze 1-2 lata temu w tej wlasnie lidze :) To daje do myslenia. Huber B też chyba tam grywa.
Hmm no tak tutaj rzadzi pilka rzucana...

30


pitero ~pitero (Gość)25.04.2018 17:03

tylko volley5

20


volley5 ~volley5 (Gość)25.04.2018 15:21

fajne czasy - dziękujemy JK , PZ

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat