Miasto kupiło sprzęt komputerowy dla rodzin zastępczych

Strefa FM Piątek, 28 sierpnia 202024 3051
Pierwsze komputery trafiły do piotrkowskich rodzin zastępczych. Po wprowadzeniu obowiązkowej edukacji zdalnej, do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie docierały informacje o braku niezbędnego sprzętu w niektórych rodzinach. W związku z tym Urząd Miasta podjął decyzję o zakupie urządzeń dla nich i dla placówek sprawujących opiekę zastępczą.

Ładuję galerię...

- Miasto kupiło 65 naprawdę wysokiej klasy laptopów. Komputery te w większości przekażemy dzieciom umieszczonym w rodzinach zastępczych. trafi do nich 49 laptopów,  pozostałe do naszych jednostek, czyli do Pogotowia Opiekuńczego i do Domu Dziecka. Do 7 rodzin zastępczych trafi także dodatkowy sprzęt audiowizualny i urządzenia wielofunkcyjne - mówił podczas przekazania sprzętu komputerowego wiceprezydent Piotrkowa Andrzej Kacperek.

 

Opiekunowie sprawujący pieczę zastępczą podkreślali, że jest to naprawdę duże wsparcie. - Dla mnie to bardzo duża pomoc, bo mam trójkę dzieci w wieku szkolnym, a jestem już w takim wieku, że nie posiadam ani komputera, ani tabletu. To bardzo duże wsparcie - podkreślała jedna z kobiet sprawujących opiekę zastępczą. 

 

Oprócz komputerów miasto kupiło także środki ochrony osobistej  dla przeszło 100 rodzin zastępczych.

 

Wszystkie komputery mają trafić do rodzin i placówek jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego, czyli do 31 sierpnia. Sprzęt kosztował łącznie 265 tys. zł, a pieniądze zostały w całości pozyskane z środków zewnętrznych.


Zainteresował temat?

2

3


Komentarze (24)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość1 ~gość1 (Gość)28.08.2020 08:57

A czy rodziny zastępcze biorą na dzieci 500+?

21


o rety ~o rety (Gość)28.08.2020 08:47

przecież nie za fundusze miasta, ze swoich niech zapłacą

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat