Miasto i fundusz dopłacą do przyłączy

Tydzień Trybunalski Niedziela, 08 marca 20156 2139
Chciałbyś korzystać z nowo wybudowanej miejskiej sieci kanalizacyjnej, ale brakuje ci pieniędzy na wykonanie przyłącza? Nie martw się – miasto pokryje część kosztów. Uchwałę w tej sprawie przegłosowali piotrkowscy radni podczas ostatniej sesji Rady Miasta.

Wkrótce zakończy się jedna z największych piotrkowskich inwestycji - “Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Piotrkowie Trybunalskim”. Żeby jednak mogła być pozytywnie rozliczona, osiągnąć trzeba tzw. efekt ekologiczny w postaci przyłączenia 1.500 osób do nowo wybudowanej sieci kanalizacji sanitarnej. Trzeba to zrobić do 31 grudnia tego roku pod rygorem zwrotu dofinansowania z UE.

W Piotrkowie ten proces przyłączania nowych użytkowników jest bardzo powolny. A dzieje się tak głównie z przyczyn finansowych. Nie każdego stać po prostu na sfinansowanie przyłącza.
Ale jest dobra wiadomość. Miasto pomoże teraz finansowo chcącym przyłączyć się do sieci, posiłkując się także dotacją z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. O dotację celową mogą ubiegać się osoby fizyczne i inne podmioty posiadające tytuł prawny do dysponowania nieruchomością położoną na terenie Piotrkowa Trybunalskiego.

Na co będzie można uzyskać dofinansowanie? Dotacja pokryje 100% kosztów wykonania dokumentacji projektowej i 50% wartości kosztów budowy przyłącza (w tym zakup i dostawę urządzeń i materiałów) – nie może to być jednak więcej niż 3 tys. zł. W szczegółach będzie to wyglądało tak, że miasto wyłoni projektanta i wykonawcę robót i podpisze z nim stosowne umowy. Wykonawcy wystawią faktury za wykonane prace, miasto z kolei wystawi fakturę mieszkańcowi pomniejszoną o wartość dotacji.

Miasto pokryje także 100% kosztów nadzoru inwestorskiego i kosztów wykonania inwentaryzacji powykonawczej.
Aby ubiegać się o takie dofinansowanie, trzeba złożyć wniosek w piotrkowskim Urzędzie Miasta do 31 maja br.
Łączne koszty przedsięwzięcia szacuje się na 3.600.000 zł. Po końcowym rozliczeniu UM pokryłby koszty w wysokości 1.500.000 zł. Pozostałe koszty - 2.100.000 zł - mogłyby pochodzić z dotacji WFOŚiGW w Łodzi oraz wpłat mieszkańców podłączających swoje nieruchomości.

Or


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (6)

Przypominamy o ciszy wyborczej. Wszystkie komentarze są moderowane.

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Marcin Marcinranga08.03.2015 14:59

A czemu to nie jest za darmo? oczyszczalnie modernizowano z funduszu UE i budżetu miasto. Czyli za darmo powinno się podłączyć

20


Bleki Blekiranga08.03.2015 14:52

Weź polub fanpejdża na fejsie, weź udział w BEZPŁATNYM quizie i przyłącz się do kanalizacji - za kasę...: https://www.facebook.com/przylaczsiedopiotrkowskich/timeline
żenada...

10


asd ~asd (Gość)08.03.2015 12:46

Kiedy frajerzy tj. darmozjady dadzą fanty w postaci dużych dopłat do np. kolektorów słonecznych ?
To by się opłaciło bardziej mieszkańcom. 1) mniejsza emisja CO2, 2. niższe rachunki za prąd i mniej przeciążeń sieci.

10


Bleki Blekiranga08.03.2015 10:46

Ponieważ miasto MUSI znaleźć 1500 nowych przyłączeń - nowi użytkownicy mogą czekać aż miasto zrobi to im ZA DARMO :)

11


gośc 21 ~gośc 21 (Gość)08.03.2015 10:26

Wielka łaske mieszkańcom robia ,chce sie zarabiać to trzeba inwestowac z własnej kieszeni miasta a nie ogladac sie by mieszkańcy pomagali w inwestycji

30


okok ~okok (Gość)08.03.2015 09:55

Żadna łaska. Mają na ten cel przeznaczyć pieniądze więc to robią. Nawet ich nie wygospodarowali z własnych zasobów, więc nie powiem nawet dziękuję.

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat