Miasto Kotów szuka nowej siedziby

Strefa FM Poniedziałek, 11 listopada 201937 3110
Fundacja Miasto Kotów z Piotrkowa Trybunalskiego poszukuje lokalu, w którym mogłoby prowadzić i rozszerzać swoją działalność.
fot. pixabay.com

Fundacja Miasto Kotów to prozwierzęcą organizacją non-profit działającą przede wszystkim na rzecz bezpańskich kotów miejskich. Funkcjonuje już od 6 lat. Obecnie fundacja szuka nowego lokalu, w którym mogłaby prowadzić swoją działalność. - Nie chcemy, aby to było typowe przytulisko, tylko lokal, który będzie pełnić kilka funkcji. Przede wszystkim miałoby to być kocie biuro adopcyjne, gdzie moglibyśmy spotykać się z osobami, które są zainteresowane przygarnięciem zwierzęcia lub chcą dowiedzieć się czegoś więcej na temat kotów i opieki nad nimi. Druga funkcja tego lokalu to magazyn na naszą dokumentację i sprzęt, który używamy. Po trzecie, byłyby tam koty zdrowe, przeznaczone do adopcji, z którymi można się spotkać i zadecydować czy chcemy przygarnąć zwierzaka - mówiła na antenie Strefy FM Piotrków Dagmara Roszkowska, prezes fundacji.


Jak przyznaje Dagmara Roszkowska, największym problemem w znalezieniu lokalu nie są finanse, a stereotypowe myślenie o kotach i brak wiedzy na temat ich zachowania, a co za tym idzie, fundacja spotyka się z odmowami najmu lokalu.


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (37)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)11.11.2019 22:00

????
"Marzy nam się LOKAL, ale nie jakieś tam przytulisko, tylko fajne centrum adopcyjne, które byłoby azylem dla zdrowych zwierząt gotowych do adopcji oraz miejscem spotkań zarówno wolontariuszy jak i osób chcących przygarnąć zwierzę czy pragnących nas wesprzeć, miejscem służącym integracji piotrkowskich kociarzy i edukacji. To byłby dla naszej organizacji ogromy krok na przód i szansa na nowe działania.
Szukamy więc od jakiegoś czasu lokalu dla Miasto Kotów, który spełniałby trzy funkcje:
????biura adopcyjnego,
????magazynu na nasz sprzęt,
????i kociarni dla kotów zabezpieczonych weterynaryjnie, przeznaczonych do adopcji (max. 20 sztuk).
Lokal powinien spełniać podstawowe warunki:
????metraż ok. 100-150 m,
????własna łazienka,
????przynajmniej 3 pomieszczenia lub możliwość ich wydzielenia,
????na pierwszym piętrze lub wyżej (parter odpada ze względów bezpieczeństwa),
????jasny z oknami,
????za którego opłaty nie pójdziemy z torbami,
????do wynajęcia na baaaaardzo długo.
Oczywiście cena wynajmu też musi być przyzwoita, czyli od 1000 do 1500 złotych miesięcznie. No i dobrze, by nie było to na peryferiach miasta, bo sporo moich wolontariuszy nie jest zmotoryzowanych i chcemy mieć blisko do weterynarzy."

43


gość ~gość (Gość)12.11.2019 19:29

Śmiech. Ludzie chętnie by te koty adoptowali. Ale kotek musi być wzięty tylko do domu. Jak Ci ucieknie to znak że jesteś bestia i trzeba cię skreślić z listy miłośników zwierząt a może i sądem postraszyć. Niech sami sobie radzą. Jak chciałem od nich wziąć kota to się nie nadawałem a teraz mam 7 swoich kotów i wszystkie są zadbane, szczęśliwe, pod opieką weterynarza i wolne. Wolne znaczy że chodzą sobie po podwórku i bliskiej okolicy.

55


gość ~gość (Gość)12.11.2019 18:45

Trochę za duże wymagania, 100-150 m dla 20 kotów ? To chyba chodzi o wygodna siedzibę dla "państwa" a nie ratunek dla porzuconych zwierząt.

54


gość ~gość (Gość)12.11.2019 20:41

Chyba za duzy lokal potrzebuje taka mala fundacja. A kasę ma całkiem sporą. I jeszcze chce malo placic za wynajem

32


gość ~gość (Gość)12.11.2019 07:25

W tej organizazji adopcja kota to wielkie nieporozumienie tak duże wymagania mają.Oczywiście potem jeszcze cię nawiedzają czy napewno kot ma dobrą opiekę.

118


hehahah ~hehahah (Gość)12.11.2019 15:44

jak ulokować gdzieś koty - to tylko w Hiltonie, 5 gwiazdkowym, albo chociaż pod pierzyną mrrr :)

32


Przyjaciel zwierząt ~Przyjaciel zwierząt (Gość)12.11.2019 16:25

Ta fundacja to mały pikuś względem piotrkowskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Pani Maria Mrozińska po prostu kocha psy i koty a także ptaki i inne zwierzęta które ludzie porzucili albo wyrzucili na ulicę dla własnej wygody pozbawiając dachu nad głową i pożywienia. Piotrkowskie Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami ma wolontariuszy którym na sercu leży troska o te biedne zwierzęta które cierpią i tęsknią za domem. Nie popieram fundacji Miasto Kotów. Piotrkowskie schronisko utrzymuje się z dofinansowania z budżetu miasta oraz z 1% podatku przekazywanego przez mieszkańców.

47


gość 1 ~gość 1 (Gość)11.11.2019 18:29

A o jakim lokalu mówimy, jakie ma spełniać warunki i jakie są potrzeby ?

80


gość ~gość (Gość)12.11.2019 15:52

Za 100-150 m taka mała kwota?

40


EP97300 ~EP97300 (Gość)13.11.2019 11:32

A może w Mediatece znajdzie się miejsce?

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat