Miał w domu papierosy i alkohol bez akcyzy

PolicjaTomaszów Środa, 30 stycznia 20191 5231
Policja z Tomaszowa i celnicy z Piotrkowa zabezpieczyli spore ilości alkoholu i papierosów bez akcyzy. Mężczyznę, u którego znaleziono towar, czeka wysoka kara grzywny, na poczet której funkcjonariusze zabezpieczyli już 15 tys. zł.

Ładuję galerię...

Policjanci z tomaszowskiej komendy dostali informację, że na terenie jednego z gospodarstw w gminie Czerniewice mogą być przechowywane nielegalne wyroby akcyzowe. 28 stycznia zaplanowali wspólną akcję z piotrkowskimi celnikami. Przeprowadzili kontrolę wytypowanej posesji. - W tracie przeszukania budynku mieszkalnego i budynków gospodarczych, przy którym obecny był 60-letni właściciel posesji, mundurowi znaleźli ponad 1,5 tys. sztuk papierosów, blisko 20 kg krajanki tytoniowej oraz 35 litrów wyrobów spirytusowych – mówi oficer prasowy komendy w Tomaszowie. - Wszystkie wyroby nie posiadały wymaganych prawem oznaczeń akcyzowych, a 60-latek nie potrafił wskazać źródła ich pochodzenia. Łączna wartość narażenia na uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków wyniosła blisko 20 000 zł.

 

Mężczyźnie, u którego zabezpieczono nielegalne wyroby, grozi kara do 3 lat więzienia i wysoka grzywna. Policjanci na jej poczet zabezpieczyli od 60-latka kwotę 15 000 zł.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)30.01.2019 15:22

Dziadka zatrzymali za wykroczenia a Rydzyka i Kaczyńskiego i kurje Warszawską nie ruszą to jest polskie państwo prawa... Polacy przemyślcie przy kolejnych wyborach.

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat