Mężczyzna odpowie za posiadanie broni

Policja KMP PiotrkówRegion Czwartek, 22 kwietnia 202111 5646
Policjanci z sulejowskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który posiadał broń bez niezbędnego zezwolenia. Mężczyzna już usłyszał zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.
fot. KMP Piotrków

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sulejowie otrzymali informację, że mieszkaniec powiatu ukrywa broń oraz amunicję bez wymaganego zezwolenia i od razu udali się w miejsce zamieszkania 51-latka, aby zweryfikować tę informację.

 

Podczas przeszukania posesji mężczyzny, policjanci natrafili na broń krótką w należącym do niego samochodzie. Po sprawdzeniu okazało się, że jest to gazowa wiatrówka. 51-latek starał się przekonać funkcjonariuszy, że nie posiada innych jednostek broni. Jednak nie dali się oni zwieść i już po chwili w domu, odnaleźli strzelbę oraz długą wiatrówkę, schowane w walizce.


Po sprawdzeniu okazało się, że strzelba służy do celów sportowych oraz myśliwskich, a na jej posiadanie wymagane jest zezwolenie. Broń została zabezpieczona, a mężczyzna trafił do policyjnej celi.


51-latek usłyszał już zarzuty posiadania broni bez wymaganego zezwolenia. Przestępstwo to zagrożone jest karą od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator zdecydował o objęciu mężczyzny dozorem policyjnym.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

hgw ~hgw (Gość)22.04.2021 13:29

może kiepsko widzę ,ale to są chyba wszystko wiatrówki ?

133


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat