Męski Różaniec ponownie w Piotrkowie

Strefa FM Czwartek, 05 marca 202085
Po raz kolejny uczestnicy Męskiego Publicznego Różańca przejdą ulicami Piotrkowa Trybunalskiego. Wydarzenie organizowane jest w każdą pierwszą sobotę miesiąca.

- Po raz dwunasty mężczyźni z Piotrkowa będą mogli wziąć udział w Męskim Publicznym Różańcu. Spotykamy się 7 marca przy kościele NSJ, skąd ruszymy w kierunku Starego Miasta, by dojść do parafii pw. Św. Jacka i Doroty, gdzie weźmiemy udział w mszy świętej. Podczas przemarszu odmawiamy jedną tajemnicę różańca i słuchamy rozważań przygotowywanych przez ks. Piotra Niedzielskiego, naszego opiekuna duchowego. Staramy się też z uśmiechem na ustach dzielić się naszym przeżyciem i duchowością z mieszkańcami miasta, których spotykamy w drodze - mówi Maciej Hubka, jeden z uczestników poprzednich edycji Męskiego Różańca.

 

Dołączyć do Męskiego Publicznego Różańca może każdy. W tę sobotę rozpocznie się on przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego o 10.00.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

10

9


Komentarze (85)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)07.03.2020 09:10

Jestem ciekawy czy będzie zbieranie podpisów na prezydenta?

41


Znawca tematu ~Znawca tematu (Gość)06.03.2020 19:50

Czy Chojniak będzie maszerować? Jak tak to idę go zobaczyć.

51


j. ~j. (Gość)05.03.2020 21:42

Różaniec jest.... ale dramatycznie brakuje w naszym Kościele miejsca na refleksję, na wzięcie się za bary z trudnymi problemami, z jakimi borykamy się na co dzień i stawianie trudnych pytań. Kilka lat temu spytałem księdza, dlaczego tak dużo jest sloganowych kazań mówionych tym śpiewnym, modulowanym głosem, a tak mało porusza się z ambon problemów, którymi żyjemy na co dzień, a które mają złożone, niekiedy niejednoznaczne reperkusje moralne. Wyraziłem zdanie, że wokół nas jest mnóstwo zjawisk (niektóre z nich mają charakter systemowy), które są – moim zdaniem – o wiele bardziej sprzeczne z duchem Ewangelii (której być może najważniejsze zdanie zaczyna się od słów: „Przykazanie nowe daję Wam...”), aniżeli np. antykoncepcja, a ambony przeważnie milczą o tych sprawach, jak zaklęte. Ksiądz powiedział mi, że jak coś więcej powie z ambony, to później ma kłopoty... A mówił mądre, odważne kazania, tylko że... jakoś go prędko przeniesiono do innej parafii... To nie tak powinno być! W ogóle w naszym Kościele jest bardzo dużo uroczystej celebry, nadętych kazań, „mocnych słów”, a zdecydowanie brakuje miejsca na refleksję, na wysłuchanie nas, wiernych, co mamy do powiedzenia. (A mamy być może sporo także mądrych rzeczy do powiedzenia i trudnych pytań do zadania). Mi św. p. Ks. Abp Życiński w odpowiedzi na mój przydługi list życzył znalezienia w Kościele "wspólnoty refleksji" jako leku na moje duchowe rozterki. Może był wielkim optymistą sądząc, że taką wspólnotę znaleźć w Kościele można?...
Konfesjonał z oczywistych powodów takim miejscem być nie może, a dlaczego? Ano, polecam ostatni rozdział fascynującej książki Tischnera „W krainie schorowanej wyobraźni”, tam wszystko jest. Lektura obowiązkowa dla wszystkich spowiedników!

101


asdasdasd ~asdasdasd (Gość)05.03.2020 14:20

No i spoko, jak panowie mają z tego radość to git.

2211


czarna zaraza ~czarna zaraza (Gość)06.03.2020 11:01

Nabudowali kościołów, tam powinni oprawiać te swoje modły, a nie blokować ulice.

125


gość ~gość (Gość)06.03.2020 17:03

Po co utrzymywać kościoły i budować nowe? Przecież można wszystkie rytuały nie tylko różaniec odprawiać na ulicy. Co to by była za oszczędność!

73


Ateizm ~Ateizm (Gość)06.03.2020 13:38

Jestem ateistą i mam wrażenie, że religia mnie prześladuje... W każdym aspekcie życia, na każdej uroczystości jakiś gość w sukience z miotełką. Co za gusła.

93


O-co-chodzi...? ~O-co-chodzi...? (Gość)06.03.2020 12:28

Jeżeli chcecie dowiedzieć się o co chodzi w tym wszystkim, bez problemu znajdziecie w Internecie masę informacji, w tym również nagrań (m.in. konferencje ks. Dominika Chmielewskiego SDB). Warto się zapoznać z zagadnieniem, zanim się je skrytykuje... Chyba że boicie się, że Wam się spodoba i na kolejne różańce przyjdziecie jako uczestnicy :-) Nie ma się czego bać!

64


anonim100 ~anonim100 (Gość)06.03.2020 15:31

Największym problemem jest to , że ludzie nie umieją żyć wspólnie. Nie szanujemy się.
To zwraca się przeciwko nam. Nieważne, czy jesteś wierzący, czy nie. Szanuj drugiego człowieka, mimo, że nie musisz się zgadzać z jego poglądami.

31


WWW ~WWW (Gość)06.03.2020 12:04

W Bełchatowie co miesiąc przychodzi ok. 100 uczestników. W Łodzi między 100 a 200. Zjawisko męskiego publicznego różańca podbija Polskę. W tym miesiącu po raz pierwszy "idą" Siedlce i Toruń. W Tomaszowie Maz. też jest (w innym terminie, ale co miesiąc). Jak widać piękny, szczery przekaz przyciąga - zwłaszcza młodych mężczyzn, którzy z entuzjazmem i radością reprezentują wartości dla nich ważne. I jest ich coraz więcej! :-)

55


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat