Mediateka z wystawami fizycznymi

UM Piotrków Trybunalski Piątek, 17 stycznia 20204 2108
„Nie wahaj się – baw się” oraz „Gdzie wzrok nie sięga” to nowe wystawy edukacyjne, które od czwartku (16.01) można oglądać w Mediatece 800-lecia.

Ładuję galerię...

„Gdzie wzrok nie sięga” to wystawa o zjawiskach niewidzialnych dla człowieka. Są one związane z polaryzacją światła, interferencją oraz ultrafioletem i podczerwienią. Na wystawie można m.in. zobaczyć jak działa ekran LCD, czujka alarmowa, hologram, filtr fotograficzny czy też zwykłe na pozór okulary polaryzacyjne kierowcy. - Wystawa jest tak zaprojektowana, aby nie tylko podziwiać piękno i niezwykłość tego mało znanego nam niewidzialnego świata, ale również eksperymentować i wyciągać wnioski z przeprowadzanych doświadczeń – mówi Renata Wojtczak, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.

 

Z kolei wystawa „Nie wahaj się – baw się” prezentuje różne efekty związane z działaniem wahadeł. Na dwunastu stanowiskach można zaprzyjaźnić się z tym stosowanym od wieków urządzeniem. - Prezentacje stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnych form nauki. To przyswajanie nowej wiedzy poprzez zabawę, dzięki czemu nauki ścisłe są bardziej przystępne – zaprasza dyrektor Wojtczak.

 

Wystawy prezentowane są na I piętrze w Mediatece 800-lecia. Godziny otwarcia:
- poniedziałek - piątek 8.00 - 19.00 (dla odbiorców indywidualnych wystawy są czynne od 11.00 do 19.00, a dla grup zorganizowanych od 8.00 do 19.00);
- sobota 11.00 - 19.00.

 


Cena biletu: normalny - 10 zł, ulgowy - 7 zł.

 

 

Rezerwacja dla grup zorganizowanych pod adresem mailowym: edukacja@biblioteka.piotrkow.pl.

Autorami wystaw są:

  • "Gdzie wzrok nie sięga" mgr. inż. Krzysztof Horodecki i dr. Bogdan Zajdziński
  • "Nie wahaj się – baw się!" - Paula Horodecka i mgr. inż. Krzysztof Horodecki.

 

 


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)26.01.2020 08:10

7zl wam na dziecko szkoda I 10 dla siebie jesli dziecko samo nie wejdzie???? To chyba takim nie pasuje co by g... z pod siebie zjadli

20


gość ~gość (Gość)26.01.2020 08:04

Nic nie robia zle, robia tez zle.Najlepiej zeby darmo podstawili pod nos choc i tak bedzie zle. Ludziom sie tyłka z dziecmi ruszyc nie chce a wymowka jest....ze nie za darmo. Szkoda mi waszych dzieci

20


gość ~gość (Gość)19.01.2020 09:21

Zaskoczeni, że płatne? Przecież to mediateka.

23


gość ~gość (Gość)18.01.2020 15:19

PŁATNE??!! W bibliotece PUBLICZNEJ? Jakieś żarty prawda?

33


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat