Mediateka 800-lecia już otwarta

ePiotrkow Piątek, 14 czerwca 201965 16243
Na początek zwiedzili ją oficjele, którzy wspólnie otworzyli najnowocześniejszy obiekt naszego miasta. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak i wiceminister kultury Magdalena Gawin, która została pierwszą czytelniczką Mediateki.

Ładuję galerię...

- W tym miejscu będziemy budować i wzmacniać wspólnotę lokalną na bazie kultury. Ten budynek pięknie wpisuje się w otoczenie Starego Miasta. Życzę wszystkim, którzy będą tu przybywać by przeżywali wyjątkowi i pasjonujący czas spotkań z książką, nauką, edukacją, techniką, kulturą, sztuką, a przede wszystkim z ludźmi. - powiedział tuż przed otwarciem Krzysztof Chojniak, prezydent Piotrkowa.

 

Później zaproszeni goście mogli już oglądać długo wyczekiwaną inwestycję na własne oczy. Zaraz po przekroczeniu progu powitał ich... mówiący robot. Niektórzy postanowili wejść z nim w interakcję.

 

 

W Mediatece 800-lecia zgodnie z zapowiedziami znalazły się liczne stoiska multimedialne i tematyczne czy przestronna sala konferencyjna. Oczywiście na miejscu są już też tysiące książek, które niebawem będzie można wypożyczać samoobsługowo.

 

O pierwsze wrażenia dotyczące Mediateki zapytaliśmy m.in. przedstawicieli władz naszego województwa. - To wspaniała inwestycja. Myślę, że będą się tu spotykały wszystkie pokolenia. To będzie też miejsce fantastycznej integracji. Rodzic wypożyczy książkę, a dziecko audiobook, dzięki któremu być może także zapragnie sięgnąć po tradycyjną formę czytelniczą. Wszyscy będą tu mogli poszerzać swoją wiedzę - powiedział  Karol Młynarczyk, wicewojewoda łódzki. Wiele pozytywów tej inwestycji zauważa też Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego: - Wierzę głęboko, że mieszkańcy naszego regionu będą chętnie wykorzystywali ten nowoczesny i wspaniały obiekt. Ta instytucja daje olbrzymie możliwości. Są tu na przykład miejsca, które stwarzają okazję do współpracy z jednostkami samorządowymi województwa łódzkiego i nie tylko. Być może znajdzie się tu miejsce dla Filharmonii Łódzkiej czy Teatru Wielkiego.

 

O 14.00 oficjalnie otwarto Mediatekę 800-lecia dla wszystkich mieszkańców naszego regionu, którzy przenieśli symbolicznie 800 ostatnich książek z budynku starej biblioteki do Mediateki. Jednocześnie rozpoczął się Tydzień Nauki i Techniki w Piotrkowie Trybunalskim.


Zainteresował temat?

9

13


Komentarze (65)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

niezadowolona ~niezadowolona (Gość)19.06.2019 08:28

Niestety pierwsza wizyta w MEDIATECE to jakaś porażka! Pani przyjęła książki do zwrotu, po czym dała karteczkę z wybranymi pozycjami do wypożyczenia i kazała szukać w źle oznakowanych regałach. Po 20 min daremnego szukania wyszłam bez książek, zero zainteresowania i pomocy ze strony pracowników. Po prostu żenada!!!
Wybudowali samoobsługowy kolos, ale jak się okazuje nie dla ludzi, współczuję czytelnikom w starszym wieku......

30


TUBYLEC ~TUBYLEC (Gość)17.06.2019 10:44

Szumne otwarcie i szumna nazwa MEDIATEKA. Kokarda na otwarciu super i tyle. Byłem wczoraj i się mocno zawiodłem. Nic mnie nie zaskoczyło pozytywnie, no może z wyjątkiem widoku z okna na zamek. Budynek nowy ale nie nowoczesny. Jak się wchodzi nie ma żadnej informacji co gdzie się znajduje. Klimatyzacja na piętrze fatalna do tego świetliki w dachu. Córka zapytała mnie czy tu znajduje się również biblioteka dla dzieci, bo nie widziała. Syn zapytał mnie czy coś tu będzie po zakończeniu wystawy z Politechniki Częstochowskiej, czy zostanie tylko biblioteka i gdzie jest czytelnia? Jeśli to jest mediateka, to czy jest jakaś sala z prawdziwego zdarzenia np. na posłuchanie koncertu muzyki klasycznej? Mnie zasmuciła jakość półek na książki. Nie sądzę, żeby długo były w takim stanie jak na otwarciu. I tak sadzę po wczorajszej wizycie, że włodarze nie mają pomysłu na zagospodarowanie piętra - duża przestrzeń. Podoba mi się jedynie to, że można samodzielnie chodzić między półkami i wybierać książki.

80


gość ~gość (Gość)15.06.2019 11:52

Lepiej za ten budnek bylo, zrobic drogi np rosfela do bujen brak chodnika droga to jak pole minowe ale nie ma jak to rozrzutosc miasta

1011


Jarosław B. ~Jarosław B. (Gość)17.06.2019 07:24

Byłem, widziałem, i ... no cóż, biblioteka będzie ciekawa, ale prawie całe pierwsze piętro jest puste!!! - brak pomysłu na zagospodarowanie przestrzeni?
Do tego stojąca woda w podziemnym garażu - czyżby już odpływy były przetkane?

70


Filharmonia i Teatr Wielki! ~Filharmonia i Teatr Wielki! (Gość)16.06.2019 22:53

:)))))))))))))

50


Anastazja ~Anastazja (Gość)15.06.2019 08:48

Panie Prezydencie jaki jest koszt całkowity tej budowli i ile będzie nas kosztować utrzymanie tej instytucji???

182


ciemogród1 ~ciemogród1 (Gość)15.06.2019 16:30

Najważniejsze, że był pleban.

130


eP-cimów ~eP-cimów (Gość)16.06.2019 10:46

Wczoraj Rzecznik Magistratu w mediach Polski - Polsat, podał koszt budowy mediateki na 35 milionów ...... Panie Rzeczniku gdzie mogę zdobyć te dane .......... na której stronie Magistratu ............... szukałem i nigdzie nie mogłem znaleźć ................ czy może celowo ukryte, czy nieprawdziwe, a podane przez Pana kwoty są z s.f.t.. .... a może przeznaczone są tylko dla biegłych finansistów .....

71


powiernik powiernikranga16.06.2019 14:11

Dawniej stał tam klasztor. To chyba cud, że prace archeologiczne przy budowie Mediateki niczego co warte zachowania/pokazania nie znalazły.
http://www.dawnypiotrkow.pl/index.php?/page/piotrkowscy_franciszkanie

53


gość ~gość (Gość)15.06.2019 14:56

Super wiele osob skorzysta

712


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat