Medalowy weekend zapaśników AKS

AKS Piotrków Poniedziałek, 15 lutego 20213 1972
Zawodnicy Atletycznego Klubu Sportowego wywalczyli w sobotę cztery brązowe medale. Piotrkowscy zapaśnicy trzy krążki zdobyli podczas Pucharu Polski seniorów w Radomiu, a Mateusz Bernatek dorzucił brąz na turnieju w węgierskim Tata.

Ładuję galerię...

Turniej o Puchar Polski seniorów był pierwszym tegorocznym występem piotrkowskich klasyków. Do Radomia pojechała kilkunastoosobowa grupa złożona głównie z młodszych zawodników, dla których był to ważny sprawdzian przed mistrzostwami Polski juniorów i młodzieżowców, które odbędą się w marcu w Poznaniu. Zapaśnicy AKS wywalczyli trzy medale: Michał Twardowski (kat. 60 kg), Kacper Gajda (kat. 67 kg) i Michał Król (kat. 87 kg). Blisko podium byli Marcin Sztanderski (kat. 63 kg) i Łukasz Socha (kat. 67 kg), którzy zajęli piąte miejsca.

 

- Jesteśmy zadowoleni z tego startu przede wszystkim dlatego, że nasi młodzi zawodnicy mieli okazję powalczyć z doświadczonymi zapaśnikami. Taki był nasz podstawowy cel szkoleniowy na turniej w Radomiu. Dlatego dwa medale i dwa piąte miejsca naszej młodzieży tym bardziej cieszą. Warto podkreślić także świetną postawę doświadczonego seniora Michała Króla – mówi Karol Sala, trener męskiej sekcji Atletycznego Klubu Sportowego.

 

W niedzielę odbył się także Puchar Polski seniorek. Młode piotrkowskie zawodniczki do Poznania także jechały przede wszystkim po naukę i doświadczenie, tymczasem były blisko wywalczenia dwóch brązowych medali. Ostatecznie Aleksandra Skudlara (kat. 59 kg) i Patrycja Wochna (kat. 76 kg) zajęły piąte miejsca.

 

Zawodnicy reprezentacji Polski, wśród nich Mateusz Bernatek, wzięli udział w silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju w Tata na Węgrzech. Piotrkowianin wystartował w swojej koronnej kategorii wagowej 67 kg i wywalczył brązowy medal. Biało-czerwoni pozostają na Węgrzech, gdzie będą szlifować formę podczas dwutygodniowego zgrupowania z udziałem zapaśników z innych krajów. (AKS Piotrków)

 


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_ks ~gość_ks (Gość)21.02.2021 17:28

Niszowy sport, prowincjonalna liga!

00


janosik ~janosik (Gość)15.02.2021 20:57

Tutaj jest promocja miasta!!!Do zobaczenia przy urnach.

80


gość_mieciu ~gość_mieciu (Gość)15.02.2021 20:00

Piotrkowianin niech bierze przykład z nich bo sala nie gra tylko wy oni bez warunków osiągają wyniki wy tylko w kieszeń patrzycie

80


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat