Medale z Polanikiem

Strefa FM Środa, 02 września 20158 2023
Trzy złote medale przywieźli polscy sportowcy z lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Pekinie. Warto zwrócić uwagę na zwycięstwa młociarzy - Anity Włodarczyk i Pawła Fajdka, a to dlatego, że zwyciężali, rzucając młotami piotrkowskiej firmy Polanik. O sukcesie, dumie ze swoich produktów i polskim sporcie opowiadał w programie „O tym się mówi” na antenie Strefy FM Dariusz Szczepanik, prezes firmy.

 - Cała nasza załoga jest dumna, mamy powody do wielkiej radości - zapewnił. Dodał, że współpraca z polskimi sportowcami trwa już od kilkunastu lat. - Produkcję młotów rozpoczęliśmy od nawiązywania kontaktów z zawodnikami. Jednym z pierwszych, którego zaopatrywała firma, był Szymon Ziółkowski. W czasie Igrzysk Olimpijskich w Sydney w 2000 roku, zdobył złoty medal. Rzucał młotem wyprodukowanym przez nas.

 

O polskich młociarzach było głośno jeszcze przed Mistrzostwami Świata w Pekinie. Podczas 3. Lekkoatletycznego Festiwalu Rzutów im. Kamili Skolimowskiej we Władysławowie lekkoatletycznych Anita Włodarczyk, jako pierwsza kobieta, przekroczyła barierę 80 metrów (81,08 m), a Paweł Fajdek ustanowił nowy rekord Polski (83,93 m) na 61. Memoriale Janusza Kusocińskiego. Nietrudno się domyślić, czyjego sprzętu używali...

 

Dziś ze sprzętu piotrkowskiej firmy korzystają praktycznie wszyscy młociarze. - To rodzaj efektu psychologicznego. Było to wyraźnie widoczne podczas konkursu kobiet; gdy tylko Anita osiągnęła świetne 78 metrów, inne zawodniczki tylko czekały, aż samochodzik z zaopatrzeniem przywiezie nasze młoty – mówił Szczepanik.

 

Polanik zajmuje się jednak nie tylko produkcją młotów. W swoim portfolio firma ma dyski, oszczepy czy obuwie. - Zajmujemy się już kompleksowym wyposażeniem stadionów lekkoatletycznych. Od czasu założenia fabryki przez tatę minęło już blisko 50 lat. Sporo przez ten czas się zmieniło, bo przecież zaczęło się od produkcji samych oszczepów – przypominał prezes firmy.

 

Firma, oprócz zaopatrywania sportowców w świetnej jakości sprzęt, dba także o rozwój młodych zawodników. Niedawno powstał klub lekkoatletyczny KS Polanik Piotrków. Jego wychowanka, Ola Nowakowska, zdobyła IV miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych w kolumbijskim Cali.


Zainteresował temat?

9

0


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

bossak ~bossak (Gość)06.09.2015 16:04

Do sukcesu powinni się jeszcze podłączyć producenci żywności, w zależności co tam mistrz jadł, producenci ubrań, chyba że był np. bez majtek, środków transportu, w zależności czym tam mistrz jechał, i wiele wiele takich tam począwszy od położnej skończywszy na producencie dzid...

00


Bednarski ~Bednarski (Gość)03.09.2015 09:33

Dzień dobry.
Błędy zostały poprawione i bardzo dobrze, proszę jednak edytować moje wpisy przed ich poprawieniem, gdyż to nie ja jestem tu indolentny.

00


dumny ~dumny (Gość)02.09.2015 19:52

Super firma!!! BRAWO!

10


Babka ~Babka (Gość)02.09.2015 15:53

Brawo mistrzowie! Brawo Polanik!

10


Tymon ~Tymon (Gość)02.09.2015 14:43

Za to firma bezbłędna - Gratuluję.

50


teresa ~teresa (Gość)02.09.2015 14:37

brawo polanik

50


Bednarski ~Bednarski (Gość)02.09.2015 13:39

błąd ortograficzny również w ostatnim zdaniu

11


Bednarski ~Bednarski (Gość)02.09.2015 13:37

Dzień dobry.
Błąd ortograficzny w przedostatnim akapicie

11


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat