ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Meble do restauracji - jakie wybrać?

Poniedziałek, 26 sierpnia 2019 3214
Otwierając własny lokal gastronomiczny, zastanawiasz się nad jego nazwą, dbasz o odpowiedni dobór pracowników, układasz menu. Wszystko to zadecyduje o późniejszym sukcesie miejsca, ale elementem, którego nie można pominąć, jest odpowiedni dobór mebli.

Bar szybkiej obsługi, klimatyczna kawiarnia czy elegancki lokal na kilkaset osób? Bez względu na to jakie są Twoje biznesowe plany, dobór odpowiednich mebli jest kwestią priorytetową. Często o sukcesie decyduje pierwsze wrażenie klienta, który wyrabia sobie opinię na podstawie tego, co widzi, a nie tylko tego, co zje. Jak zatem wybrać te właściwe meble do restauracji?

 

Krzesła 

 

Podstawowym kryterium jest ich stabilność - krzesła nie mogą się chwiać, ślizgać, trzeszczeć, ale przy tym muszą być mobilne. Krzesła do restauracji to również meble bardzo mocno eksploatowane, dlatego powinny być łatwe w utrzymaniu. Prócz funkcjonalności i wygody, postaw na wygląd - krzesła nowoczesne łączą w sobie wszystkie te cechy. Wybór jest nieograniczony: od naturalnych materiałów, takich jak klasyczne drewno czy rattan, po sztuczne, np. obite ekoskórą. Do wyboru jest również mnogość faktur, kształtów i kolorów. Internetowy sklep Dominova pomoże Ci w dokonaniu właściwego wyboru.

 

Stoły 

 

Wybór powinien być spójny z charakterem miejsca. Inny blat sprawdzi się w małej kafejce, a jeszcze inny w eleganckim lokalu. Liczy się połączenie wyglądu, funkcjonalności i ergonomii. Z punktu widzenia obsługi, dobrym rozwiązaniem mogą okazać się stoły okrągłe, które ułatwiają poruszanie się po lokalu a przy tym wyglądają bardzo elegancko. Okrągłe blaty kojarzą się z bardzo klasycznymi modelami sprzed wielu lat, ale wiele firm wprowadza do swojej oferty nowoczesne stoły o tym kształcie - na to rozwiązanie postawiła m.in. włoska firma PEDRALI.

 

Półki i regały

 

Nie tylko te na zapleczu, na których przechowywane są produkty spożywcze. Regał lub półka mogą stanowić również ciekawe uzupełnienie wystroju wnętrza. Wystarczy odpowiednio je zaaranżować, np. poprzez dobór zastawy porcelanowej, gadżetów tematycznych lub nawet spiżarnianych słoików, które nadadzą lokalowi przytulności.

 

Jeżeli masz w planach otwarcie lokalu tematycznego, np. grecką tawernę, nawiąż wystrojem do konkretnej tradycji - kształt i kolor krzeseł oraz stołów będą miały magiczną moc przenoszenia gości w odległe krainy. Chciałbyś mieć przy swojej restauracji klimatyczny ogródek? Podświetlane meble zachęcą przechodniów do jego odwiedzenia. Dla kochających nowoczesność projektanci proponują najbardziej nawet fantazyjne kształty i faktury. Ograniczeniem może być wyłącznie budżet i... wyobraźnia.

 


Zainteresował temat?

2

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat