Mazurek Dąbrowskiego w piotrkowskiej Budowlance

ePiotrkow Sobota, 10 listopada 20184 4285
W piątek 9 listopada cała Polska śpiewała Mazurka Dąbrowskiego – nasz hymn narodowy. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim nie mogło być inaczej.

Ładuję galerię...

- Punktualnie o godzinie 11.11 wybrzmiała ta wspaniała pieśń śpiewana przez wszystkich, których zdołała pomieścić aula szkoły. Śpiewali ile sił w duszy i w sercu uczniowie, nauczyciele, dyrekcja oraz przybyli goście. Wśród nich Dzieci z Przedszkoli nr 8 i 12 w Piotrkowie Trybunalskim oraz Big Band TEMBR z Wolborza. Nasi goście włączyli się do obchodów święta. Przedszkolaki przepięknie zaśpiewały i zatańczyły, a TEMBR zaprezentował wiązankę znanych wszystkim pieśni patriotycznych, którym towarzyszył stosowny komentarz.  Uroczystość uświetniła również recytacja wierszy o tematyce patriotycznej w wykonaniu uczniów Budowlanki. Włączenie się naszej szkoły w bicie rekordu dla Niepodległej to kolejna część realizowanego projektu pod nazwą Spotkanie z Niepodległością, który realizujemy od początku roku – poinformowała nas Iza Radke z ZSP POW nr 3 w Piotrkowie.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)13.11.2018 22:48

Bardzo nieładnie i nie na poziomie wypowiedzi. Podejrzewam, ze pisali je osoby związane ze szkołą TPS. Kultura wymaga wzajemnego szacunku a nie szkalowania. Przykro mi, że ta szkoła odwołująca się do tradycji i honoru za nic ma wartości, którym tak hołduje. Bardzo brzydko.

00


xantox ~xantox (Gość)12.11.2018 20:27

W każdej szkole odbyły się różnorodne akademie. Nie rozumiem na czym polega wyjątkowość akademii w Budowlance? Ani wyjątkowo ani oryginalnie po prostu normalnie tak jak być powinno. Szkoła na siłe próbuje się promować choć wszyscy wiedzą, że placówka dawno zeszła poniżej poziomu technikum. proszę choć w części dorównać TPS-owi to dopiero będzie okazja by napisać artykuł.

12


gość ~gość (Gość)10.11.2018 18:32

Standardowo: samozachwyti obgadywanie innych. Wyrazy współczucia. To się nazywa mieć kompleksy.

01


gość ~gość (Gość)10.11.2018 15:24

Chyba najfajniej zorganizowane śpiewanie hymnu w szkołach. Elegancko, schludnie i z wyczuciem przesady. Tps mógł by się tego nauczyć o ile dobrze słyszałam ze zrobili sobie grilla.

32


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat