Maturzyści zakończyli rok szkolny

ePiotrkow Piątek, 24 kwietnia 20206 6539
Piatek 24 kwietnia to ostatni dzień szkoły dla tegorocznych maturzystów. Z powodu panującej epidemii nie mogli spotkać się na uroczystym podsumowaniu 3 lat nauki. Sprawdziliśmy, jak w tych wyjątkowych okolicznościach przebiegło zakończenie roku szkolnego w III Liceum Ogólnokształcącym w Piotrkowie.

Ładuję galerię...

- Wszystkim nam, zarówno nauczycielom, jak i uczniom jest bardzo smutno, że nie możemy się osobiście spotkać. Ta uroczystość, czyli zakończenie nauki przez klasy trzecie, jest dla wszystkich szkół jednym z najważniejszych wydarzeń, bo podsumowuje pracę uczniów z trzech lat. Zżyliśmy się wszyscy przez ten czas. Dotyczy to zarówno uczniów między sobą, ale także z nauczycielami. W tym roku mogliśmy się pożegnać tylko przez platformę internetową Teams, ale i tak dobrze, że w ogóle mogliśmy to zrobić. Świadectwa uczniowie odbierają grupowo, po pięć osób co pół godziny. Dziś do południa świadectwa odebrała jedna klasa z przerwami, więc jest bardzo mało uczniów w jednym czasie. Rozdanie wszystkich potrwa aż do wtorku  - mówi Joanna Księżopolska-Szulc, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie. 

 

Zapytaliśmy również świeżo upieczonych absolwentów o ich odczucia w związku z zakończeniem szkoły i nadchodzącą maturą.

 

- Przed maturami trochę się stresuję, bo nawet nie wiem, kiedy są, a jeśli chodzi o zakończenie szkoły, to inaczej je sobie wyobrażałem, niestety nie było takie jak oczekiwałem, ale myślę, że jakoś to będzie - powiedział pierwszy z absolwentów. Kolejny zwrócił uwagę na pozytywny aspekt przełożenia matur. - Generalnie, to jest mi smutno, ale z samymi maturami poradzimy sobie, już wcześniej się dużo uczyliśmy, a teraz mamy jeszcze sporo dodatkowego czasu - podkreślił. Problem niepewności terminu i sposobu przeprowadzenia tegorocznych podkreślił także ostatni z naszych rozmówców. - Cały czas czekamy na jakieś jasne informacje od rządu, bo te aktualne brzmią często optymistycznie, ale my tak naprawdę cały czas nie wiemy, kiedy i co będziemy pisać. 

 

Według najnowszych informacji Ministerstwa Edukacji Narodowej rozpoczęcie tegorocznych matur zaplanowano na 8 czerwca, a zaczną się one egzaminem pisemnym z języka polskiego. Minister Piontkowski poinformował także, że w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną nie odbędą się w ogóle egzaminy ustne. 


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Slawomir ~Slawomir (Gość)26.04.2020 11:41

te maseczki te rekawiczki..... po co to.... jak pokaz mody dla szpanu.... nie ma zadnego wirusa!!!!!!!!!!!! Ludzie nie szalejcie!!!!

03


gość ~gość (Gość)24.04.2020 15:26

Gdzie jest zachowanie 2m odległości? Pozowanie do zdjęcia nie jest niezbędne do odebrania świadectwa. Zgłaszam to do sanepidu.

57


gość ~gość (Gość)25.04.2020 07:45

Oj to chyba tak to się powinno odbywać?A jak ktoś się zarazi w tym czasie? Czy mogli uczniowie wchodzi do szkoły? Brak zachowania odległości i w ogóle zasad bezpieczeństwa

12


gość ~gość (Gość)24.04.2020 16:29

Za tak wytartą tablice to się linijką po grzbiecie kiedyś dostawało.

11


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat