Matury odbędą się! ZNP zawiesza strajk

ePiotrkow Czwartek, 25 kwietnia 201982 7442
Egzamin maturalny musi się odbyć - zapewniali od kilku dni przedstawiciele rządu. Dziś (25 kwietnia) do Sejmu trafiła więc tzw. ustawa maturalna (nowelizacja ustawy Prawo oświatowe), która miała umożliwić przeprowadzenie matur pomimo strajku. Co na to Związek Nauczycielstwa Polskiego? Szef ZNP Sławomir Broniarz poinformował, że strajk zostanie zawieszony od soboty 27 kwietnia.
fot. pixabay

By przystąpić do egzaminu uczniowie muszą zostać sklasyfikowani. Klasyfikację przeprowadza - tak stanowi prawo oświatowe – rada pedagogiczna. Tyle, że jej zwołanie to problem, bo od 18 dni nauczyciele strajkują. - W tych szkołach, w których rady pedagogiczne nie podejmą się klasyfikacji uczniów, będą mogli zająć się tym dyrektorzy. Jeśli dyrektor szkoły nie będzie chciał podjąć tej decyzji, zajmie się tym samorząd terytorialny – mówił wczoraj premier Mateusz Morawiecki.

 

Jak przekazał podczas konferencji prasowej szef kancelarii premiera, w przypadku, gdy dyrektor nie przeprowadzi klasyfikacji lub nie wyznaczy nauczyciela, który ma to zrobić, dyrektora zastąpić ma wójt lub burmistrz. Nowelizacja prawa oświatowego przewiduje przeprowadzenie klasyfikacji po 26 kwietnia, czyli po upływie terminu klasyfikacji.

 

W czwartek 25 kwietnia szef ZNP poinformował media, że strajk nauczycieli zostanie zawieszony, ale... to nie koniec. - Od soboty, od 27 kwietnia od godz. 6 rano Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesza ogólnopolski strajk. Zawiesza, ale nie kończy. Walka trwa i będzie trwała do skutku. Proszę być gotowym na wrzesień. Czekamy na pana rozwiązania tego problemu - powiedział S. Broniarz, a swoje słowa skierował do premiera rządu. 

 

 

Dziś otrzymaliśmy informację, że wszyscy maturzyści kształcący się w szkołach średnich w Piotrkowie Trybunalskim zostali już "sklasyfikowani". Pierwszy dzień tegorocznych matur przypada 6 maja. Ostatnie egzaminy odbędą się 25 maja. Do ewentualnych poprawek maturzyści będą mogli natomiast przystąpić w drugiej połowie sierpnia.

 


Zainteresował temat?

8

3


Komentarze (82)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

bn ~bn (Gość)25.04.2019 20:12

Przegraliście !!!!!!!

1510


zoom ~zoom (Gość)26.04.2019 22:26

ZNP to polityczny awanturnik, nauczyciele do roboty.

51


78o ~78o (Gość)27.04.2019 10:00

Heh, dobry ruch. Strajk w czasie wakacji zobowiązywałby nauczycieli do przebywania w miejscu pracy od poniedziałku do piątku. A tak problem z głowy, pełnopłatne wakacje. No i na jesień, przed wyborami kolejna rozróba... . Według mnie nie macie honoru Panie i Panowie. Do tej pory byłem rozdarty. Nawet wyobrażałem sobie, że pokażecie klasę i nie przerwiecie strajku na wakacje. To byłby szacun. A tak...? Żenada.

41


sam ~sam (Gość)26.04.2019 22:24

Dzięki ZNP opinia o nauczycielach jest na poziomie bruku

41


nie wolno strajkować kosztem uczniów ~nie wolno strajkować kosztem uczniów (Gość)25.04.2019 15:01

W ustawie karta nauczyciela wprowadzić zapis zabraniający prawa do jakiegokolwiek strajku. nauczyciele powinni służyć a nie tylko kierować do rządu roszczenia płacowe. Taki to ich psi obowiązek.

2116


pytanie na śniadanie ~pytanie na śniadanie (Gość)26.04.2019 09:13

Nie wiem czy dobrze łapię, ale czy rząd przy okrągłym stole będzie reformował reformę Zalewskiej z PIS, która była super reformą ?

56


marzena ~marzena (Gość)26.04.2019 13:11

A Pan przewdniczacy ZNP to was wyprowadzi tak jak kiedys jeden premier sztandar parti .

34


rodzic ~rodzic (Gość)25.04.2019 17:46

Widziałem transparent na SP12 w Piotrkowie Tryb. na którym strajkujący nauczyciele dziękują za wsparcie rodzicom. Ciekawe którym i ilu ich było 5-ciu a może 10-ciu na ponad 1000 uczniów, bo przecież chyba nie ci co musieli teraz a nie latem korzystać z urlopów lub wynajmować odpłatnie opiekunów by zapewnić opiekę swoim pociechom. Może ci, których dzieci dzięki waszemu strajkowi przeżywały stres związany z egzaminami VIII klas? Wstyd mi za was hipokryci, nie mam dla was szacunku i pewnie nie jestem w tym przekonaniu odosobniony, gdyż walczyliście tylko o swoje wynagrodzenia niszcząc po drodze młodych ludzi, którzy mieli z was czerpać przykład. Przecież wy chyba nie wiecie, kim był Janusz Korczak, bo to wasze postępowanie o tym świadczy. Mam nadzieję, że nie dostaniecie tych żądanych 30% podwyżki, bo swoją terrorystyczną postawą skłóciliście się między sobą oraz nas rodziców. Z terrorystami się nie negocjuje.

1612


rodzice ~rodzice (Gość)25.04.2019 21:04

czy ktoś ze strajkujących wie, kim był Janusz Korczak??? A może i to w obliczu kasy też jest nieważne???

58


zorro ~zorro (Gość)25.04.2019 18:34

To że duża grupa nauczycieli dała się podpuścić czerwonemu ZNP świadczy tylko o stopniu ich inteligencji lub wyrachowaniu ideologiczno-politycznym, ale ZAWIESZENIE strajku (zbliża się majówka a potem wakacje) to już moralne dno. Jak ktoś taki może być przewodnikiem,wzorem dla młodych. Jak cokolwiek dobrego może im przekazać? Szacunek dla tych nauczycieli co nie dali się wciągnąć w ten polityczny cyrk

177


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat