Matury 2020 wystartowały

ePiotrkow Poniedziałek, 08 czerwca 202015 6030
Poniedziałek, ósmy czerwca to start matur! Nietypowa jest nie tylko data - zaczynają się egzaminy jakich jeszcze w Polsce nie było - ze specjalnymi środkami ostrożności. Sesja maturalna rozpoczęła się od egzaminu pisemnego z języka polskiego na poziomie podstawowym o godzinie 9:00. Odwiedziliśmy Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Piotrkowie.

Ładuję galerię...

- Bardzo się cieszymy, że młodzież może nareszcie przystąpić do egzaminu maturalnego. Dzisiaj zdaje 82 naszych absolwentów. Co do norm to przede wszystkim zdajemy w większej liczbie sal, niż planowaliśmy, większy jest także rozstaw pomiędzy ławkami, sale wietrzymy co godzinę. Uczniowie mają maseczki i rękawiczki, ale oczywiście w czasie samego egzaminu nie będą musieli mieć tej maseczki na sobie. Każdy kto wchodzi na teren szkoły musi skorzystać także z płynu dezynfekującego - mówi Lidia Łopusiewicz dyrektor ZSP nr 2.

 

Podkreśliła ponadto, że zdrowie uczniów jest najważniejsze i całe grono pedagogiczne starało się ich uwrażliwić, aby nie spotykać się po egzaminie, a kontakty i dzielenie się wrażeniami przenieść do internetu. 

 

Nie tylko nauczyciele, ale również uczniowie cieszyli się na rozpoczęcie matur. - Czekałem już na egzaminy i tak naprawdę chciałbym, żeby rozpoczęły się w maju zgodnie z planem, ponieważ ten cały proces rekrutacyjny na studia pewnie też się przedłuży i będzie wyglądał inaczej, ale i tak cieszę się, że dzisiaj piszemy. O dziwo nie mam żadnego stresu i podchodzę do tego na spokojnie , ponieważ wiem, że jestem przygotowany i poradzę sobie - mówi Dominik, absolwent popularnej "Piomy". 

 

A tak wyglądała sala egzaminacyjna kilka chwil przed rozpoczęciem matury z języka polskiego. 

 

 

Maturzyści podczas tegorocznego egzaminu z języka polskiego mieli do wyboru rozprawkę na temat "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego, a dokładnej tego "jaki wpływ na przesłanie utworu ma wprowadzenie elementów fantastyki?" lub interpretację wiersza "Daremne" autorstwa Anny Kamińskiej.

 

W tym roku matury odbędą się tylko w formie pisemnej, a ustne zostały odwołane. Egzaminy potrwają do 29 czerwca, a wyniki poznamy 11 sierpnia.  


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (15)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Mieszkankapt ~Mieszkankapt (Gość)09.06.2020 10:33

"MATÓRA" , to bzdura! ;)
Znam ludzi po studiach, którzy nie umieją kopiuj-wklej ale znam też ludzi po zawodówkach prowadzących działalność w Piotrkowie,dobrze prosperującą! A to nie lada sztuka.Z tym,że do tego trzeba mieć "łeb jak sklep" a nie "Wesele" czy inne "czytanki"

21


j. ~j. (Gość)08.06.2020 16:13

Pytanie zasadnicze to: Czy dzisiaj naprawdę tak bardzo ważne jest, żeby mieć zdaną maturę? Wielu jeszcze tak myśli, że koniecznie matura, a potem pchać się na studia, tylko pytanie po co? Jeśli ktoś chce być adwokatem, sędzią, lekarzem, księdzem, inżynierem itp. no to musi najpierw zrobić maturę i iść na odpowiednie studia, ale jeśli ktoś chce po prostu mieć jakiś zawód i z czegoś żyć, to chyba nie najważniejsza jest matura, tylko trzeba umieć robić coś, za co ktoś będzie skłonny zapłacić, trzeba mieć w ręku dobry fach, albo smykałkę do interesów i zakładać własną firmę, a do tego też matura jest niekonieczna. Zdawanie matury i następnie studia typu: zarządzanie, politologia, albo coś podobnego, co nie daje żadnego zawodu, nie ma dziś sensu! Zdecydowanie za dużo ludzi kończy studia i później takie osoby w dużej części zasilają armię bezrobotnych. Niestety mamy kapitalizm, zwany dziś eufemistycznie gospodarką rynkową i każdy, kto chce mieć z czego żyć, powinien o to zadbać. Matura w wielu przypadkach nie jest konieczna.

71


gość ~gość (Gość)08.06.2020 18:46

Znam ludzi po studiach co nie mają za dużo do powiedzenia.tylko wysokie mniemanie mają o sobie i to tyle....

71


katon 98 ~katon 98 (Gość)08.06.2020 16:04

przed chwila pisalem swoj komentarz-wylaczono mi ta mozliwosc.Pandemia,jakby na zamowienie dobrej zmiany,zaburzyla system oswiaty.czym obecny maturalny rocznik winien jest tego,czym jest.?Co Ci mlodzi ludzie sa winni ,ze mieniacy sie organizatorami oswiaty pojecia o tym nie maja,a decyduja politycznie.CHCIALBYm,ZEBY W SWOIN CZASIE SWOJ RACHUNEK ODPOWIEDZIALNYM TAKIEGO STANU OSWIATY WYSTAWILI!!!

20


gość ~gość (Gość)08.06.2020 11:33

Mijałem na mieście kilku gimbusów. Zastanawia mnie dlaczego taka moda na garnitur? W dresie by gorzej napisał? Sprawdziany też w koszuli pisał?

316


xhb ~xhb (Gość)08.06.2020 14:39

Powodzenia!!!

30


karol ~karol (Gość)08.06.2020 12:03

dwa tematy maturalne. 1. "Nie pytają Cię o imię walcząc z ostrym cieniem mgły" rozwiń myśl poety. 2. Kto jest najwybitniejszym przywódca narodowym w Polsce ? I dlaczego jest nim Jarosław K .

95


gość ~gość (Gość)08.06.2020 13:37

Wiecie że matury wyciekły 2 godziny przed egzaminem :(

22


gość ~gość (Gość)08.06.2020 12:10

Pisaliście nieaktywny nr na OSiR Belzacka.

40


qwert ~qwert (Gość)08.06.2020 11:54

dziś prawdziwych matur już nie ma

113


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat