Mateusz pnie się w rankingach

Strefa FMKraj Czwartek, 13 września 20185 4181
Mateusz Danielak, badmintonista KKS Ruch Piotrków Trybunalski, od nowego sezonu będzie reprezentował barwy warszawskiej Legii, to właśnie do tego klubu został niedawno wypożyczony i jako zawodnik Legii będzie występował w nowym sezonie Ekstraklasy. A już niebawem sportowiec weźmie udział w Akademickich Mistrzostwach świata, które odbędą się w malezyjskim Kuala Lumpur. Będzie tam reprezentował nasz kraj, ponieważ jest jednym z czołowych zawodników i robi systematyczne postępy, o czym świadczą miejsca rankingowe.
Fot. K. Budny

 

Od naszego ostatniego spotkania zdołał awansować o ok. 200 pozycji w światowym rankingu, aktualnie zajmuje w nim 340. miejsce. Z kolei w tym polskim znajduje się w ścisłej czołówce, przed nim jest zaledwie pięciu zawodników, ale nie wszyscy jeszcze są studentami, dlatego to m.in. on poleci do Malezji.

 

 - Pierwszy raz polecę do Azji i to od razu do samej kolebki badmintona. To dla mnie duży zaszczyt i oczywiście motywacja do jeszcze cięższej pracy. Nasza męska reprezentacja składa się z pięciu osób, trzech singlistów i dwóch deblistów, ja będę walczył przede wszystkim w rozgrywkach singlowych. Malezja jest gospodarzem, dlatego podczas tej imprezy mogą wystąpić nawet zawodnicy z czołowej dziesiątki na świecie i mecz z jednym z takich zawodników na pewno byłby dla mnie bardzo cenną lekcją - powiedział Mateusz Danielak.

 

Dorota Danielak, mama i trenerka w KKS Ruch Piotrków Trybunalski podkreśla, że jej syn robi systematyczne postępy.

 

 - Wyjazd do Malezji to jest kolejny stopień jego awansu sportowego, Mateusz jest jeszcze młodzieżowcem, bo ma 21 lat, ale już rywalizuje podczas seniorskich imprez. Widujemy się rzadko, ponieważ mieszka i trenuje w Warszawie, ale widzę postępy. Nauczył się już właściwie wszystkiego, teraz musi uwierzyć w to, że potrafi wygrywać z najlepszymi, ale w sferze mentalnej sporo zostało jeszcze do zrobienia - podsumowuje Dorota Danielak.

 

Akademickie Mistrzostwa Świata odbędą się 15-21 października, wcześniej Mateusz weźmie udział w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców.

 


Zainteresował temat?

6

2


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)20.09.2018 16:42

Brawo
Pnij się w rankingu, coraz częściej graj w turnieju głównym, zdobywaj punkty i doświadczenie.
Piotrkow mocny w Badmintonie jak widać i do tego kolejna sekcja powstala HappyBad oby tez wychowali taki diamencik jak Mateusz. Przyszły olimpijczyk?
Kto wie..

00


Gość 13 ~Gość 13 (Gość)17.09.2018 17:01

Świetnie. Kibicuję Mateuszowi od lat.

20


Fan ~Fan (Gość)15.09.2018 16:05

Ostatnio sporo badbintona w telewizji na Polsacie. Niezłe. Fajnie byłoby u nas w Piotrkowie takie mecze zobaczyć.

22


gość ~gość (Gość)14.09.2018 06:13

Brawo niech Piotrków lotką stoi !!!

42


gość ~gość (Gość)13.09.2018 21:05

OGROMNE GRATULACJE. My Piotrkowianie powinniśmy wspierać tak świetne młode talenty. Sponsorzy wspierajcie.

74


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat