Mateusz jednak poza podium

Wtorek, 16 kwietnia 20192
Mateusz Bernatek ostatecznie nie zdobył żadnego medalu podczas Mistrzostw Europy Seniorów w zapasach. Zawodnik piotrkowskiego AKS walczył w kategorii wagowej 72 kg.
Mateusz pierwszy od lewej w drugim rzędzie. Fot.: Facebook.com/M. BernatekMateusz pierwszy od lewej w drugim rzędzie. Fot.: Facebook.com/M. Bernatek

W pierwszym pojedynku pokonał Gruzina Ramaza Zoidze 14:5. Po drugiej walce Mateusz wyeliminował Łotysza Nikolaja Masjuksa, zwyciężając 7:2. Trzeciej przeszkody Polak jednak nie pokonał. Dominik Etlinger z Chorwacji wyszedł na prowadzenie 4:0 rzucając naszego zawodnika. Piotrkowianin później wypchnął rywala poza matę, zdobywając dwa punkty, za mało aby marzyć o awansie.

Mateusz nie walczył w swojej ulubionej kategorii, czyli 67 kg, ponieważ przegrał rywalizację z Geworgiem Sahakyanem, reprezentantem Cartusii Kartuzy, który ostatecznie zdobył w Bukareszcie srebrny krążek.

Przypomnijmy, wcześniej brązowy krążek podczas tej samej imprezy wywalczył Murad Gadzhiev, zawodnik AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski.

Podczas Mistrzostw Europy w Bukareszcie był jeszcze jeden piotrkowski akcent, złoty medal wywalczył tam podopieczny piotrkowianina Szymona Koguta, który jest selekcjonerem reprezentacji Danii. Rajbek Bisultanow stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii 82 kg.