Mateusz Górny wywalczył złoto w Baku!

Świat Sobota, 27 lipca 20193
Reprezentanci naszej sztafety szwedzkiej pobiegli najszybciej i zdobyli złoty medal podczas trwającego w azerskim Baku 15. Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy. Mateusz Górny (BKL Bełchatów) jest drugim piotrkowianinem, który wywalczył medal podczas tej prestiżowej imprezy, w czwartek na trzecim stopniu podium stanęła pływaczka Wiktoria Guść (UKS Delfin Piotrków Trybunalski).

Sztafeta szwedzka jest lekkoatletyczną konkurencją, która polega na przebiegnięciu przez czterech zawodników (lub zawodniczki) dystansów kolejno 100+200+300+400 m, najczęściej pojawia się w programie zawodów młodzieżowych. Mateusz Górny jako najszybszy obecnie polski stumetrowiec w swojej kategorii wiekowej, zapoczątkował ten zwycięski bieg, oprócz niego wystartowali również Oliwer Wdowik, Wiktor Gruzd oraz Patryk Grzegorzewicz. Polacy dobiegli do mety z czasem 1:53.39, za nimi uplasowali się Szwedzi – 1:54.03 i Hiszpanie – 1:54.68.

W czwartek brązowy medal podczas tej imprezy zdobyła pływaczka Wiktoria Guść, o czym pisaliśmy tutaj.