Mateusz Górny nie zwalnia tempa

ePiotrkowKraj Sobota, 09 lutego 20194 2574
Uczeń piotrkowskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, reprezentujący Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny, został mistrzem Polski do lat 18 w biegu na 60 metrów i po raz kolejny w tym sezonie zbliżył się do niepobitego od 27 lat rekordu Polski na tym dystansie.

Od początku roku kariera młodego sportowca ostro przyśpieszyła, podobnie jak on sam. Kilkanaście dni temu podczas halowego mityngu w Spale piotrkowianin kapitalnie rozpoczął ten sezon, pobijając rekord województwa łódzkiego w biegu na 60 metrów wśród juniorów młodszych (U-18). Podczas jednego z biegów pokonał dystans 60 metrów w czasie 6.86. To wynik o zaledwie 0,03 sekundy gorszy od halowego rekordu Polski w tej kategorii wiekowej, który wynosi 6.83, a ustanowił go w...1992 roku Dariusz Adamczyk ( wówczas Gryf Słupsk). 4 lutego Mateusz zadebiutował na międzynarodowym mityngu Orlen Cup w łódzkiej Atlas Arenie, ścigając się z uczestnikami mistrzostw świata i Europy. Sportowiec wyrównał tam swój rekord życiowy, zajmując ostatecznie 10. miejsce. Z kolei podczas trwających właśnie w Toruniu Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U19 piotrkowianin pokonał wszystkich rywali zdobywając złoty medal. Finałowy bieg był bardzo nerwowy, sportowcy popełnili aż trzy falstarty, ale gdy już ruszyli rekordzista naszego województwa zdystansował swoich rywali docierając do mety z czasem 6.87 . Drugie miejsce zajął w Piotr Michalak (7.03), który minimalnie pokonał Antona Bachórskiego (7.04).


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

historyk ~historyk (Gość)14.02.2019 13:04

Ciekawe czy ktoś pomyślał by powstały i zostały corocznie aktualizowane listy wyników i rekordów w poszczególnych konkurencjach w celu propagowania i zachęcania młodzieży do uprawiania lekkiej atletyki w Piotrkowie Tryb. bo to jest pierwszy krok by powstała grupa młodych ludzi drużyna uprawiająca możliwie jak najszerszy krąg konkurencji. Jeżeli dobrze pamiętam to 50 lat temu były publikowane w lokalnej prasie coroczne wyniki o rekordy w konkurencjach lekkoatletycznych w Piotrkowie i powiecie.

10


dyzio marzyciel ~dyzio marzyciel (Gość)11.02.2019 10:51

Ledwo się pojawiły pierwsze bieżnie tartanowe przy szkołach i już tak efekt "strach" myśleć co się będzie działo gdy będzie ich niebawem więcej. Czekamy na dalsze postępy Mateusza i kolejnych kandydatów na mistrzów.

10


gość ~gość (Gość)10.02.2019 10:41

Brawo Mateusz!SP3 pozdrawia!

30


gość ~gość (Gość)09.02.2019 23:15

Wspaniały wynik. Gratulacje, Mateusz!

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat