Mateusz Danielak wicemistrzem Polski

Strefa FM Poniedziałek, 17 czerwca 20190 2902
W niedzielę w Piotrkowie Trybunalskim zakończyły się badmintonowe Mistrzostwa Polski juniorów i młodzieżowców. Mateusz Danielak, reprezentant piotrkowskiego Ruchu wywalczył podczas tej imprezy srebrny medal wśród młodzieżowców.

Ładuję galerię...

To był jeden z najlepszych, a może nawet najlepszy mecz tych mistrzostw. W finale nasz zawodnik zmierzył się z Krzysztofem Jakowczukiem (UKS Hubal Białystok). Mateusz świetnie zaczął ten mecz, ponieważ szybko wypracował kilkupunktową przewagę. Rywal zdołał jednak zremisować, a później przełamać naszego zawodnika, wygrywając pierwszego seta 21:14. Drugi set był bardzo zacięty, raz prowadził jeden, raz drugi zawodnik, Mateusz wygrywał w nim już 17:14, ale w końcówce reprezentant Ruchu popełnił kilka błędów i ostatecznie przegrał tę partię 22:24 i cały mecz 0:2.

 

 

 - Bardzo dziękuję kibicom, którzy codziennie mnie wspierali, dzięki nim wyszedłem z dużej opresji w półfinale. W finale grałem chyba zbyt nerwowo i ryzykownie, za szybko próbowałem kończyć akcje, ale mierzyłem się z przeciwnikiem z najwyższej półki - powiedział Mateusz Danielak.

 

 - Mateusz i Krzysztof reprezentowali nasz kraj podczas mistrzostw Europy w Kazaniu, więc znają się bardzo dobrze, dwa lata temu Krzysiek został mistrzem Polski młodzieżowców, rok temu Mateusz wywalczył złoty medal, a teraz znowu Krzysztof, który jest o rok starszy, stanął na najwyższym stopniu podium. Liczyłam na trzysetowy pojedynek, tym bardziej, Mateusz w drugiej partii prowadził już 17:14 i brakowało mu tylko trzech lotek do wyrównania, ale te ostatnie cztery punkty to dla badmintonistów zawsze najtrudniejszy moment – podsumowała Dorota Danielak, trenerka i mama Mateusza i współorganizatorka tegorocznych mistrzostw, które jak zgodnie podkreślali nasi rozmówcy były bardzo udane.

 

Cały finałowy pojedynek można obejrzeć tutaj.

 

 


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat