Mateusz Danielak mistrzem Polski

Poniedziałek, 18 kwietnia 201611
Zawodnik KKS Ruch Piotrków Trybunalski zdobył złoty medal w grze pojedyńczej podczas zakończonych w niedzielę Yonex Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców w Badmintonie, które odbyły się w Białymstoku. To pierwszy od 14 lat złoty medal Mistrzostw Polski zdobyty przez zawodnika piotrkowskiego klubu. Srebro w tej samej kategorii zdobyła jego klubowa koleżanka Karolina Władzińska, ponadto obydwoje wywalczyli srebrny medal w grze mieszanej.

Podopieczni Doroty Danielak należą do ścisłej krajowej czołówki z swojej kategorii wiekowej, znajdowali się więc w gronie faworytów. Mateusz Danielak wywalczył złoty medal po niezwykle emocjonującym finale, w którym pokonał Michała Kikosickiego (AZS UM Łódź) 21:9, 18:21, 21:19. Nie był to jedyny medal zdobyty przez piotrkowianina podczas tej imprezy, ponieważ w parze ze swoją klubową koleżanką, Karoliną Władzińską, wywalczył także srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski w grze mieszanej. W finale reprezentanci piotrkowskiego klubu ulegli mikstowi Paweł Śmiłowski/Magdalena Świerczyńska (UKS Hubal Białystok/Orkan Przeźmierowo) 6:21, 17:21.

Trzeci medal dla naszego klubu wywalczyła Karolina Władzińska, która zdobyła srebrny krążek w grze pojedynczej juniorek. W finale, po zaciętym, trzysetowym meczu, uległa Kornelii Marczak (UKS Plesbad Pszczyna) 24:26, 21:4, 16:21.