Mateusz Bernatek ze srebrem Mistrzostw Europy

Niedziela, 25 kwietnia 202110
Mateusz Bernatek, na co dzień występujący w zespole AKS-u Piotrków Trybunalski, zdobył srebrny medal odbywających się w Warszawie Mistrzostw Europy w zapasach. W decydującej walce, musiał uznać wyższość Serba Mate Nemesa 2:7

W 1/8 finału turnieju mistrzowskiego Bernatek pokonał Domora Isłamowa z Mołdawii, a jego ćwierćfinałowy rywal, Rosjanin Artiom Surkow, oddał walkę walkowerem. W półfinale po ciężkim boju, Polak okazał się lepszy od Sławika Galstjana z Armenii, którego pokonał 5:4

Popularny "Bam-Bam", startował w tegorocznym czempionacie w kategorii WW 67 kg.