Mateusz Bernatek spotkał się z piotrkowskimi uczniami

AKS Piotrków Sobota, 07 września 20191 3577
Mateusz Bernatek, czołowy polski zapaśnik w stylu klasycznym, medalista mistrzostw świata, promował zapasy w piotrkowskich szkołach. To główny element kampanii Atletycznego Klubu Sportowego, zachęcającej do rozpoczęcia treningów w tym klubie.

Ładuję galerię...

Mateusz Bernatek odwiedził dwie piotrkowskie szkoły: Szkołę Podstawową nr 3 im. Szarych Szeregów oraz Szkołę Podstawową nr 5 im. A.F. Modrzewskiego. Uczniowie mogli m. in. obserwować pokazowe treningi z udziałem młodych zawodników Atletycznego Klubu Sportowego, którzy prezentowali różne akcje techniczne i akrobacje. Oprócz tego przedstawiali także podstawy prowadzenia zapaśniczej walki. Główną atrakcją była jednak obecność Mateusza Bernatka. Srebrny medalista mistrzostw świata z 2017 roku opowiadał o swojej dotychczasowej karierze, cierpliwie odpowiadał na pytania uczniów, a także rozdawał autografy i pozował do zdjęć -  Bardzo się cieszę, że mogę dzielić się swoją pasją z dziećmi i młodzieżą. Kto wie, może wśród nich są przyszli medaliści mistrzostw świata lub Igrzysk Olimpijskich – powiedział Mateusz Bernatek, zapaśnik AKS Piotrków Trybunalski - Uważam, że każdy z nas, sportowców, ma do wykonania misję: promować wśród najmłodszych swoją dyscyplinę. Dzięki temu z jednej strony poszerzamy grono potencjalnych następców, a z drugiej popularyzujemy kulturę fizyczną, co w obecnych czasach jest bardzo ważne.

 

-Poprzez tego rodzaju przedsięwzięcia chcemy nakłonić dzieci do tego, by rozpoczęły swoją przygodę z zapasami. A trudno o lepszy przykład, niż historia Mateusza Bernatka, chłopaka z Piotrkowa, który zaszedł bardzo wysoko – mówi Marcin Cejnóg, prezes AKS Piotrków Trybunalski - Siłą zapasów jest to, że to sport ogólnorozwojowy i odpowiedni naprawdę dla każdego, dziewcząt i chłopców, zarówno tych szczupłych, jak i o bardziej rozbudowanej sylwetce – dodaje M. Cejnóg.

 

Kolejne spotkanie zaplanowane jest na wtorek i rozpocznie się o godz. 11:30 w SP nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Piotrkowie Trybunalskim.

 

 

 

 

(Źródło: AKS Piotrków Trybunalski)


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)08.09.2019 22:23

Brawo Mati

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat