ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Materace piankowe - czy są zdrowe dla kręgosłupa?

Wtorek, 03 listopada 2020 1566
W łóżku spędzamy około 1/3 swojego życia. Oznacza to, że jego jakość może bezpośrednio wpływać na nasze zdrowie. Jest to doskonałym argumentem popierającym wybór wysokiej jakości produktów do spania. Czy należą do nich materace piankowe?

 

Wsparcie kręgosłupa adekwatne do jego potrzeb

 

Poszczególne odcinki kręgosłupa wymagają różnego podparcia podczas snu. Dzieje się tak dlatego, że nasze plecy nie układają się w linię prostą - w zdrowym organizmie są one fizjologicznie wygięte w kształt litery S. Oznacza to, że poszczególne części materaca powinny reagować adekwatnie do poziomu nacisku na nie, różnego dla różnych części ciała. Ten efekt można osiągnąć za pomocą wysokiej jakości pianki, dostępnej w dwóch wariantach.

Materac piankowy jednolity

Jednolite materace piankowe charakteryzują się tym, że ich twardość jest dokładnie taka sama w każdym punkcie łóżka. Jest to bardzo dobra wiadomość dla osób, które często zmieniają pozycję podczas snu. Jednolity poziom twardości pozwoli na zapewnienie im optymalnego podparcie dla kręgosłupa podczas odpoczynku w każdej pozycji.

Materac piankowy podzielony na 7 stref twardości

Materace piankowe podzielone na 7 stref twardości są szczególnie polecane osobom z nadwagą. Jak wskazuje nazwa - dzielą się one na 7 części, odpowiadających na nacisk ciała w różny sposób. Zastosowanie tego rozwiązania pozwoli na zmniejszenie ryzyka trwałego odkształcenia materaca, zapewniając przy tym odpowiedni relaks zmęczonym, przeciążonym za dnia stawom oraz kręgom jego użytkownika.

 

Czy twardość materaca piankowego wpływa na jakość snu?

 

Twardość jest kluczowym parametrem, na który powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze powierzchni do spania. Źle dobrana może znacznie obniżyć jakość snu. Materace z pianki termoelastycznej o wysokiej twardości (H3 lub H4) przeznaczone są dla osób o dużej masie ciała (powyżej 80kg). Zastosowanie ich przez dzieci bądź lżejszych dorosłych prowadzić będzie do uczucia spania na zupełnie twardej powierzchni, co nie wpływa korzystnie na proces odpoczynku. Niski parametr twardości (H1 lub H2) charakteryzuje zaś materace dla osób poniżej 80 kg. W przypadku użycia ich przez jednostki zbyt ciężkie pianka odkształci się i materac zużyje się bardzo szybko.

 

Gdzie kupić wysokiej klasy materace piankowe?

 

Po profesjonalne produkty warto sięgnąć do eleganckich salonów, oferujących usługi najwyższej jakości. Warto pamiętać o tym, że dobrze jest przed zakupem porównać rozważane materace. Katowice zapewniają taką możliwość dzięki możliwości przetestowania materacy piankowych w stacjonarnym salonie, dostępnym dla każdego klienta, chcącego zadbać o swoje zdrowie podczas snu.

 


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat