ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Materace do łóżeczka dla dziecka - rodzaje, jak wybrać, gdzie kupić najlepszy materac dla dzieci?

Piątek, 11 grudnia 2020 870
Narodziny dziecka dla każdych rodziców, to bardzo ważne wydarzenie. Jeszcze przed narodzinami potomka rodzice planują zakupy. Między innymi kupując niezbędne łóżeczko, a do niego materac dla niemowlaka. Dziś świadomość zdrowego wychowywania dziecka jest na dużo wyższym poziomie niż kiedyś.

Kupując materac do łóżeczka dla dziecka rodzice zdają sobie sprawę, że dbają o jego spokojny sen i zdrowy kręgosłup. W pierwszych etapach życia dziecka, odpowiednio dobrany materac do łóżeczka, będzie anatomicznym wsparciem dla rozwijającego się kręgosłupa oraz stabilizacji ciała.

  1. Typy materaców dla dzieci
  2. Czym się kierować przy wyborze materaca dziecięcego do łóżeczka?
  3. Czy warto kupić używany materac dla dziecka?

Typy materaców dla dzieci

 

Kupując materac do łóżeczka dla dziecka należy zwrócić szczególną uwagę na jego sprężystość, podparcie kręgosłupa, gromadzenie roztoczy oraz cyrkulację powietrza. Firma Baby’s Zone ma w swojej ofercie różne typy materaców. Między innymi:

- materac z pianki wysokoelastycznej,

- materac z pianki lateksoidalnej,

- materac lateksowy,

- materac sprężynowy,

- materac z pianki termoelastycznej,

- materac z pianki poliuretanowej.

Jak widać jest w czym wybierać. Zapewne zakup materaca do łóżeczka dziecięcego zajmie rodzicom więcej czasu niż przewidywali.

 

Czym się kierować przy wyborze materaca dziecięcego do łóżeczka?

 

Dla niemowlaków oraz młodszych dzieci powinno wybierać się materace piankowe. Najlepiej postawić na piankę wysokoelastyczną, charakteryzującą się wysoką gęstością. Ostateczny wybór zależy od wielu czynników i indywidualnych preferencji. Na pewno materace dla dziecka muszą posiadać atesty Państwowego Zakładu Higieny. Rodzice muszą brać pod uwagę wiek dziecka, rodzaj wypełnienia, rozmiar materaca, twardość, grubość, ciężar, podparcie kręgosłupa, pokrowiec na materac, cyrkulację powietrza, dopasowanie do ciała, właściwości higieniczne oraz hipoalergiczne, odporność na odkształcenia i zdolność odzyskiwania pierwotnego kształtu oraz sprężystość i elastyczność punktową. Wybór odpowiedniego materaca do łóżeczka nie jest łatwy, i dobrze byłoby aby go skonsultować ze specjalistami w tej dziedzinie. Konsultanci Baby’s Zone chętnie pomogą wybrać najlepszy materac dla dziecka.

 

Czy warto kupić używany materac dla dziecka?

 

Koszty zakupu wyprawki są wysokie, dlatego zdarza się, że rodzice chcąc trochę zaoszczędzić kupują używany materac, albo korzystają z materaca po starszym dziecku. Jeśli chodziłoby o łóżeczko, nie miałoby to specjalnego znaczenia. Inaczej jest z materacem do łóżeczka dziecięcego. Używany materac może być odkształcony, tym samym zagrażając zdrowiu dziecka. Nie łudźmy się, że materac dla dziecka po wypraniu będzie czysty. Używane materace mają w sobie martwe komórki skóry po poprzednim użytkowniku, z pewnością kurz, pleśń i roztocza. Kupno więc nowego materaca powinno stać się priorytetem.

Na rodzicach spoczywa ogromna odpowiedzialność, a zakup materaca dla niemowlaka, to dopiero początek ich drogi.

 

Gdzie kupić najlepszy materac do łóżeczka dla swojego dziecka?


BABY'S ZONE

Zapytaj o najlepszy materac do łóżeczka dla swojego dziecka!

kom. 506 170 560
tel.: 42 6 174 174
e-mail: sklep@babys-zone.com

Sprawdź szczegóły na
https://www.babys-zone.com/kategoria/materace-do-lozeczka-dla-dzieci,0.html

 


Zainteresował temat?

1

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat