ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Maszyna do mycia podłóg na długie lata użytkowania. Sprawdź optymalne rozwiązania!

Środa, 20 marca 2019 1647
Odpowiadasz za utrzymanie porządku podłogi na dużej przestrzeni? Chcesz uzyskać wysoką skuteczność mycia, a jednocześnie znacznie zmniejszyć czas konieczny do wykonania tego zadania? Idealnym urządzeniem będzie dla ciebie profesjonalna maszyna do czyszczenia podłogi. To urządzenie, które cechuje się jednoczesnym myciem i suszeniem podłogi. To skuteczność i szybkość. Jak wybrać maszynę myjącą do podłogi? Czym się kierować przy poszukiwaniach?

Zastosowanie maszyn czyszczących


Profesjonalne maszyna myjąca podłogi to urządzenie, które produkowane są z myślą o zastosowaniu w pomieszczeniach o dużych powierzchniach. To idealny wybór na urządzenie do czyszczenia posadzki i podłogi w marketach, galeriach handlowych, halach gimnastycznych, szpitalach itp.

 

 

Sprawdzą się one wszędzie tam, gdzie duże natężenie ruchu wymaga wysokiej skuteczności czyszczenia, a jednocześnie wymaga szybkiego uwinięcia się z pracą, by nie blokować ruchu.

 

Kiedy postawić na maszynę do mycia podłóg?


Jak zostało już powiedziane, maszyny takie sprawdzają się w miejscach, gdzie wymagane są wysokie standardy higieny, a jednocześnie możliwie jak największe zminimalizowanie czasu potrzebnego do zakończenia pracy. I w tym aspekcie maszyny sprawdzają się znakomicie. Siła ich czyszczenia jest bardzo wysoka, radzą sobie nawet z trudnymi zanieczyszczeniami.

 

Z kolei, jednoczesne mycie i suszenie znacznie zaniża czas pracy.

Specjaliści podają, że zakup takiej maszyny ma sens, kiedy dysponujemy powierzchnią do umycia o rozmiarze od pięćdziesięciu metrów kwadratowych.

 

Maszyny te najlepiej sprawdzają się w przypadku podłóg, które wykazują odporność na ścieranie. Obecnie, stosuje się niemal wyłącznie takie materiały, więc tu ograniczenia są naprawdę niewielkie.

 

Maszyna może czyścić pcv, drewno, kamień, granit, gres, marmur czy beton.

 

Przydatność


Jeżeli zastanawiamy się jak wybrać maszynę do czyszczenia podłóg, by nie przepłacić, a jednocześnie zyskać optymalne urządzenie do naszych potrzeb, kierujmy się przede wszystkim zasadą przydatności. Oznacza to, że niekoniecznie musimy kupować najsilniejszą, najskuteczniejszą i najbardziej rozbudowaną maszynę.

 

Nie. Powinniśmy dobrać produkt do naszego zapotrzebowania. Nie każde pomieszczenie generuje wyjątkowo trudne zabrudzenia, by osoba odpowiedzialna za jego porządek, musiała dysponować najdroższym miejscem. Różne są też wielkości pomieszczeń, jakie należy wyczyścić. W niektórych przypadkach przestrzenie są potężne, ale w innych o wiele mniejsze, co z kolei determinuje brak konieczności dysponowania maszyną o wyjątkowo pojemnym zbiorniku.

 

Analizując te czynniki wybierzemy bez trudu odpowiedni sprzęt. Na rynku znajdziemy różne rodzaje maszyn.

 

Można wybierać pomiędzy mikroautomatami, które przeznaczone są do małych pomieszczeń, małymi maszynami myjącymi (wydajność do 600m2), średnimi maszynami (wydajność 1500 m2), duże maszyny (wydajność do 3200 m2) czy wyjątkowo wygodną technologią, którą stanowią maszyny jeżdżące z operatorem (wydajność powyżej 3000 m2).

 

 

Więcej - https://pracabezszefa.pl/maszyna-do-mycia-podlog

 

Zasilanie


W tym aspekcie wybór kształtuje się między zasilaniem bateryjnym, a sieciowym, które wymaga stosowania przewodów. Te drugie posiadają ograniczenia przestrzenne, ale mają też swoje zalety. Są znacznie lżejsze i idealnie nadają się do sprzątania pomieszczeń bez przeszkód i z kilkoma miejscami możliwego podpięcia do prądu.

 

Z kolei maszyny bateryjne nie mają ograniczeń wynikających z długości przewodu, mogą pracować tam, gdzie nie ma źródła podłączenia do prądu i umożliwiają znacznie szybsze wykonanie pracy. Nadają się do sprzątania tam, gdzie jednocześnie odbywa się obsługa klienta.

 

Przykład maszyny bateryjnej

 

 

Napęd


Istotnym elementem jest napęd. Najprostsze urządzenia są najmniej komfortowe w obsłudze, wymagają użycia większej siły przez operatora. Dobrze sprawdzą się w małych pomieszczeniach i tych, o równej nawierzchni. Prowadzenie maszyny pod górę może być bowiem uciążliwe. Urządzenia z trakcją posiadają dodatkową jednostkę napędową.

Silnik wspomaga pracę operatora, znacznie odciążając konieczność użycia przez niego siły. Są o wiele bardziej łatwe w prowadzeniu pod wzniesienia. Ostatnia kategoria to maszyny samojezdne, które stanowią najwyższą klasę komfortu. Wybór w tym aspekcie sprowadza się do postawienia na komfort lub niższą cenę. W przypadku jednak dużych pomieszczeń do czyszczenia, urządzenia bez napędu mogą okazać się bardziej męczące i lepiej jest przeznaczyć wyższą kwotę na bardziej wygodną maszynę.

 

Opracowano:

 

Maszyny czyszczące Multi-Matic.pl

ul. Nad Jarem 4
10-900 Olsztyn

telefon.: 508-017-831
mail: info@multi-matic.pl

 


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat