Masz sprawę w ZUS? Umów wizytę przez PUE

ePiotrkow Niedziela, 04 października 20206 1646
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca do elektronicznej formy kontaktu z Zakładem, jeśli jednak klient chce załatwić sprawę osobiście w placówce, może skorzystać z możliwości zarezerwowania wizyty, wybierając dogodny dla siebie dzień i godzinę spotkania. Wyjaśniamy, jak to zrobić.
fot. K. Żołądek

Wizytę w ZUS można zarezerwować elektronicznie, przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Osoby, które nie mają jeszcze swojego profilu, mogą go założyć w każdej chwili, m.in. przez bankowość elektroniczną, profil zaufany, czy tradycyjnie, podczas wizyty w placówce ZUS.

Po zalogowaniu się na swój profil w PUE, wystarczy w "Panelu Ogólnym" wybrać zakładkę "Wizyty", a następnie "Rezerwacja wizyty".

 

Rezerwując wizytę wskazujemy placówkę, w której chcemy być obsłużeni, zakres zagadnień, który nas interesuje np. zasiłki, świadczenia rehabilitacyjne, sprawy emerytalno-rentowe, czy tez składki i ubezpieczenia. Następnie w kalendarzu wybieramy odpowiedni dzień i godzinę. – mówi Monika Kiełczyńska, Regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa łódzkiego.

 

Po dokonaniu rezerwacji otrzymamy na PUE ZUS potwierdzenie wizyty oraz login, który następnie po przyjściu do placówki wpisujemy na dyspenserze w zakładce ”Rezerwacja wizyty”. Odbieramy numerek z biletomatu i w pierwszej kolejności, po głosowym wywołaniu numerka, podchodzimy do stanowiska.

 

- Rezerwacja wizyty możliwa jest dzięki posiadaniu profilu na PUE ZUS. Poza umówieniem wizyty, PUE daje wiele innych możliwości i korzyści. Przede wszystkim, daje możliwość załatwienia wielu spraw w ZUS-ie w formie elektronicznej bez konieczności wychodzenia z domu. – mówi Monika Kiełczyńska, rzeczniczka ZUS w Łódzkiem. Profil Na PUE ma już niemal 6 mln klientów ZUS. Dzięki niemu mogą mieć wgląd w swoje konto ubezpieczonego, sprawdzić czy zostali zgłoszeni do ubezpieczeń, swoje zwolnienia lekarskie, tutaj też można aktywować bon turystyczny oraz zgłosić wniosek o postojowe. Dla płatników składek PUE ZUS ma szczególne znaczenie, gdyż mogą poprzez PUE przekazywać dokumenty zgłoszeniowe czy rozliczeniowe do ZUS.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_g ~gość_g (Gość)04.10.2020 15:55

Jak jestem w krusie to moge isc do zusu?

00


Kazik ~Kazik (Gość)04.10.2020 12:15

Dziwne ,że najbardziej to urzędasy wszelkiej maści boją sie pseudo wirusa i chowają przed społeczeństwem ale kasę się bierze w normalnej wysokości

11


gość_gość ~gość_gość (Gość)04.10.2020 10:38

Ja się umówiłam elektronicznie na wizytę, ciekawe jak to działa w praktyce...

10


gość_tu ~gość_tu (Gość)04.10.2020 10:24

Umów się i idź postać przed drzwiami. Akurat pogoda zachęca.

20


gość_g ~gość_g (Gość)04.10.2020 09:28

Ja nie mam sprawy

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat