Masz przebitą oponę? Uważaj, to może być sprawka złodziei!

PolicjaBełchatów Środa, 21 sierpnia 20192 5065
Policja poszukuje złodziei, którzy we wtorek na parkingu przed jednym z bełchatowskich marketów, metodą "na przebite koło", ukradli kilka tysięcy złotych.
fot. flickr.com

Jak informują policjanci, złodzieje najprawdopodobniej najpierw wypatrzyli mężczyznę pobierającego gotówkę w banku, a następnie przebili mu oponę w samochodzie i ruszyli za nim. Po kilkuset metrach, gdy przebita opona uniemożliwiała jazdę 58-latek zjechał na parking. Kiedy był zajęty jej wymianą, sprawcy zabrali saszetkę z jego auta. Poza pieniędzmi pokrzywdzony  stracił również dokumenty i karty płatnicze.

Metoda działania sprawców zawsze jest bardzo podobna. Kradzieże te zaczynają się od przebicia przez sprawców opony we wcześniej wytypowanym samochodzie. Auto takie nie jest wybrane przypadkowo. Złodzieje obserwują wcześniej swoją ofiarę. Następnie czekają na błąd ludzki, ponieważ zazwyczaj przy naprawie pojazdu drzwi samochodu pozostają otwarte. Dopiero po wymianie koła do kierowcy dociera, że został okradziony.

Funkcjonariusze proszą o zwrócenie uwagi na to, czy podczas wymiany koła samochód jest zamknięty. Dobrze też jest zadzwonić na policję, jeśli zorientujemy się, że opona naszego samochodu jest przebita, a w szczególności, gdy w kole tkwi ostry przedmiot.


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)22.08.2019 05:03

Jakie to polskie.... Zakpić z człowieka i zrobić sobie kabaret. Gratuluję stanu muzgowia.

00


gość ~gość (Gość)21.08.2019 17:18

Aha..u mnie po roku wszedłem do garażu wyjechać autem i było na kapciu!!Dziś patrzę i zginął klucz 17 płasko oczkowy.Bandyty!!

23


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat