Maseczki z Czarnocina dla węgierskiego Öttevény

ePiotrkowRegion Środa, 27 maja 20200 507
Gmina Czarnocin przekazała partnerskiej gminie Öttevény na Węgrzech maseczki ochronne. Węgry, podobnie jak Polska i wiele innych krajów, zmagają się z pandemią COVID-19 i również tam obowiązuje nakaz zasłaniania w przestrzeni publicznej ust i nosa.

- Tym gestem chcieliśmy przesłać życzenia zdrowia naszym węgierskim przyjaciołom i wyrazić naszą wiarę na szybki powrót do normalności – mówi wójt Roman Miksa. - Nasze bezpośrednie spotkania stały się z wiadomych względów niemożliwe. Nie ograniczamy się jednak jedynie do kontaktów samorządów, ale służymy także pomocą i wsparciem podczas sytuacji kryzysowych, z jakimi właśnie mamy do czynienia. Paczka została przesłana tradycyjną przesyłką, mamy nadzieję, że niebawem dotrze na Węgry.

 

 

 

 

(materiały: Urząd Gminy Czarnocin) 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat