Maseczki dla medyków

ePiotrkowŁódzkie Wtorek, 12 maja 20207 2375
30 tysięcy maseczek ochronnych zakupionych z pieniędzy budżetu województwa trafia do szpitali w regionie. Pierwsza część została rozwieziona w poniedziałek. Następne będą przekazane jeszcze w tym tygodniu.

Pieniądze na środki ochrony indywidualnej zostały wygospodarowane z rezerw budżetowych. Maseczki są przeznaczone dla personelu medycznego i trafiają do szpitali wojewódzkich oraz ośrodków leczniczych, dla których organem założycielskim jest samorząd województwa łódzkiego, a które nie są na pierwszej linii walki z koronawirusem i nie były objęte dotychczasowymi projektami wsparcia.

 

Pierwsza partia maseczek trafiła do szpitala im. Pirogowa w Łodzi (10 tys. sztuk), Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim (5 tys. sztuk) oraz Pabian-Medu w Pabianicach (1 tys. sztuk). Pozostałe zostaną przekazane do Specjalistycznego Psychiatrycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łodzi, Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi oraz Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno-Leczniczego w Łodzi.

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)12.05.2020 18:55

Mamy takie same żołądki
A oni mają wille i samochody
Powiedziała kiedyś jedna kobieta

10


gość ~gość (Gość)12.05.2020 08:13

Ale oni mają dobrze. Szpitale bez pacjentów, podwyżki, zbiórki pieniędzy i maseczki za darmo.

66


Mundek z Barkowic ~Mundek z Barkowic (Gość)12.05.2020 09:41

Ładne fotki zapracowanych Urzędników i Urzędniczek .......... a z boku tylko jeden, niefotogeniczny prawdziwy robol ........ tak się robi reklamę, wstyd ! ! !

50


maskarada ~maskarada (Gość)12.05.2020 08:36

Noście dalej te szmaty to na pewno będziecie zdrowi za kilka miesięcy...

33


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat