Maseczka, własny długopis... co jeszcze? Poradnik wyborcy

UM Piotrków Trybunalski Piątek, 26 czerwca 202021 3483
W najbliższą niedzielę odbędą się wybory prezydenckie. - W związku z epidemią koronawirusa podczas głosowania w sposób szczególny zadbajmy o swoje bezpieczeństwo – apeluje Urząd Miasta w Piotrkowie i przekazuje najważniejsze informacje i zasady bezpieczeństwa dla mieszkańców przed głosowaniem.
fot. pixabay.com / KlausHausmann

1. W lokalu wyborczym może przebywać nie więcej niż 1 osoba na 4 m2 ogólnodostępnej powierzchni, z wyłączeniem członków OKW, mężów zaufania, obserwatorów społecznych.

Będzie zachowany odstęp między stanowiskami pracy poszczególnych członków Obwodowej Komisji Wyborczej co najmniej 1,5 m odstępu.

 

2. W lokalu wyborczym co najmniej raz na godzinę przez minimum 10 minut przeprowadzana jest wymiana powietrza.

Przed przystąpieniem do pracy Obwodowej Komisji Wyborczej wszystkie powierzchnie takie jak: klamki, urny wyborcze, blaty stołów, urządzenia higienicznosanitarne, w tym armatura, uchwyty, włączniki światła i inne przedmioty oraz powierzchnie, które mogą być dotykane przez osoby przebywające w lokalu wyborczym, są przemywane płynem do dezynfekcji. Czynności te przeprowadzane będą nie częściej niż co godzinę, ale co najmniej 6 razy w czasie trwania głosowania. Czynności te nie przerywają głosowania.

 

3. Przed wejściem do lokalu wyborczego wymagane jest zachowanie (w przypadku osób obcych względem siebie) dystansu społecznego co najmniej 2 metrów.

 

4. Przed wejściem do lokalu zalecane jest wcześniejsze staranne zakrycie nosa i ust maseczką, a jeśli jest możliwe również noszenie rękawiczek.

Kolejka powinna tworzyć się na wolnym powietrzu, a nie w przestrzeniach zamkniętych.

 

5. Po wejściu do lokalu wyborczego należy zdezynfekować ręce. W widocznym miejscu przy wejściu będzie wystawiony płyn dezynfekcji rąk.

 

6. W lokalu wyborczym zalecamy powstrzymać się od powitań i rozmów. Wcześniej należy mieć przygotowane dokumenty tożsamości.

 

7. Po podejściu do komisji w celu odebrania karty do głosowania, należy na krótką chwilę zdjąć maseczkę w celu dokonania identyfikacji przez komisję. Po identyfikacji maseczkę należy ponownie założyć na twarz.

 

8. Zalecane jest przyjście do lokalu wyborczego z własnym długopisem.

 

9. Prosimy wyborców, aby w kilku ostatnich dniach przed głosowaniem obserwować i dbać o swoje zdrowie (mierzyć temperaturę, zwracać uwagę na kłopoty z oddychaniem czy szybkie męczenie lub brak energii, zaburzenia węchu i smaku), w takim przypadku należy skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną czy lekarzem POZ.

 

10. W przypadku kolejki przed wejściem do lokalu wyborczego, ostatnią osobą uprawnioną do wejścia do lokalu wyborczego jest ta, która przyjdzie do godziny 21.00. Członek Obwodowej Komisji Wyborczej, wskazuje ostatnią osobę uprawnioną do wejścia i zamyka kolejkę.


Zainteresował temat?

3

4


Komentarze (21)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pierre D. ~Pierre D. (Gość)26.06.2020 23:21

Cytuję:
Po podejściu do komisji w celu odebrania karty do głosowania, należy na krótką chwilę zdjąć maseczkę w celu dokonania identyfikacji przez komisję. Po identyfikacji maseczkę należy ponownie założyć na twarz.


A co będzie, jeśli akurat podczas tego chwilowego zdjęcia maseczki wyborca niechcący nakaszle, albo nakicha na komisję? Wezwą wszystkie służby, narobią w gacie ze strachu? A może przyjedzie ambulans z "kosmonautami" i będą przez pół dnia dezynfekować lokal?
Nie zamierzam robić z siebie pajaca. Wejdę do lokalu BEZ MASECZKI i rąk też nie zamierzam dezynfekować. Jak komisja się boi, to niech się do dziury schowa i tam siedzi aż Szumowski "pandemię" odwoła. Debilizm.
Czy wejście do lokalu "w obuwiu Cejrowskiego" albo w żółtej koszulce może zostać uznane za złamanie ciszy wyborczej? Tak tylko pytam, na wszelki wypadek, bo w szkockim stroju z dudami pod pachą to na pewno nie wejdę.

101


gość ~gość (Gość)28.06.2020 14:00

Barany w maseczkach bez świadomości, że przed jakimkolwiek wirusem maseczka nie chroni. Idą na rzeź aż miło

20


iuet ~iuet (Gość)27.06.2020 23:24

Cyrk. Że tez ludzie w to jeszcze wierzą.

22


ja posłucham ~ja posłucham (Gość)27.06.2020 13:47

Pierdu. pierdu.

30


konfa ~konfa (Gość)26.06.2020 10:10

jaki kolor dlugopisu ?

82


Olo ~Olo (Gość)26.06.2020 14:38

Długopis od zawsze mam swój byniebylo potem falszowania wyborow a tegojest masa

41


gość ~gość (Gość)26.06.2020 10:14

A ja nie pójdę

116


gość ~gość (Gość)26.06.2020 13:02

Jest dziesięć przykazań,a co z modlitwą, przed wejściem czy już w środku przy kropielnicy. Kto udzieli rozgrzeszenia.

56


buahah ~buahah (Gość)26.06.2020 10:13

Ciekawe czy PAD przyjdzie z własnym długopisem czy dostanie od prezesa.

78


Bezdomny ~Bezdomny (Gość)26.06.2020 12:10

A ja pójdę na wybory BOSO!

25


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat