Marszałek przyjechał do Wolborza

ePiotrkowRegion Poniedziałek, 10 września 20186 2653
Popiersie Marszałka Józefa Piłsudskiego stanęło na postumencie zlokalizowanym na pl. Jagiełły w Wolborzu. Uroczyste odsłonięcie pomnika odbędzie się 14 października.

Ładuję galerię...

W roku 2018 obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji burmistrz Andrzej Jaros zaprosił do współpracy organizacje, stowarzyszenia i placówki oświatowe działające na terenie gminy, by wspólnie celebrować rocznicę poprzez organizację szeregu wydarzeń kulturalnych, oświatowych i sportowych o charakterze patriotycznym. Kulminacją będzie 14 października 2018 r., kiedy to na pl. Jagiełły w Wolborzu odsłonięte zostanie popiersie Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tego dnia odbędzie się również występ Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze. Patronatu nad wydarzeniem udzieliło nam Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, koordynator programu wieloletniego „Niepodległa".

W poniedziałek 3 września 2018 r. do Wolborza przyjechał Marszałek, a właściwie rzeźba wykonana przez artystę rzeźbiarza Pawła Pietrusińskiego z Pracowni Rzeźby Bieniewo. Pomnik został ustawiony na pl. Jagiełły. Prace nad koncepcją pomnika i odlewem popiersia trwały ponad 9 miesięcy.

 

 

 

(materiały: UM Wolbórz) 


Zainteresował temat?

0

7


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

jacek b. ~jacek b. (Gość)13.09.2018 18:51

Porżadny chłop z tego Piłsudskiego. Nigdy nie był złodziejem, mordercą, agentem obcych wywiaduw, nigdy nie mordował Polaków, nigdy się nie łajdaczył i nie był półfaszystom. Kocham Pana, Panie Józefie. A jeszcze bardziej kocham Pana Burmistrza, że miesiąc przed wyborami organizuje tak pienknom uroczystość.

21


loko ~loko (Gość)10.09.2018 20:44

Dosłownie to jest ten sam typ kariery jaki dzisiaj możemy obserwować u Tuska, Kaczyńskiego itp. Praktycznie nic sam nie umie zrobić i nie wiele wie, ale otaczają go fanatycy gotowi skoczyć w ogień.
Tadeusz Dołęga-Mostowicz przewraca się w grobie .

61


Edek ~Edek (Gość)12.09.2018 19:04

TA PRZYJECHAŁ,a może jeszcze sam kierował ?????????

00


gość ~gość (Gość)11.09.2018 05:38

To On żyje że przyjechał?

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat