Marszałek Piłsudski będzie miał swój pomnik w Wolborzu

ePiotrkowRegion Wtorek, 27 lutego 201813 3531
Radni Rady Miejskiej przyjęli we wtorek 27 lutego podczas kolejnej sesji uchwałę o budowie w centrum Wolborza pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego. Decyzja była jednogłośna.

Inicjatywa postawienia popiersia Marszałka na pl. Jagiełły w Wolborzu, której autorami są burmistrz Wolborza Andrzej Jaros i przewodniczący Rady Miejskiej Bogdan Szulc, wpisuje się w rok jubileuszowy 100 - lecia odzyskania niepodległości, a także jest odpowiedzią na apel Andrzeja Dudy, prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. 

Inicjatywa ta spotkała się z jednogłośną aprobatą powołanego w Wolborzu Komitetu Gminnych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, który skupia wszystkie środowiska społeczno-gospodarcze gminy. Uroczystość odsłonięcia popiersia Marszałka Józefa Piłsudskiego poprzedzi wiele wydarzeń o charakterze patriotycznym, które organizowane będą w trakcie całego jubileuszowego roku. Wydarzenia te będą pretekstem do rozmów i dyskusji utrwalającej naszą narodową historię dla nas i przyszłych pokoleń. 

- W wystąpieniu prezydent RP Andrzej Duda podkreślał, że dla niego ogromnie ważne jest, aby istota obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą miała charakter lokalny. W ten sposób, my mieszkańcy Wolborza, wpisujemy się w ten jubileusz. Będziemy się zastanawiali, tak jak apelował Prezydent RP, dlaczego doszło do utraty niepodległości i jakiej Polski chcemy na przyszłość - podsumował Andrzej Jaros burmistrz Wolborza. 

Popiersie Marszałka Piłsudskiego i postument dla społeczności Wolborza wykona znany artysta rzeźbiarz Paweł Pietrusiński z Warszawy, który wielokrotnie wykonywał popiersia i pomniki znanych Polaków.

 

 

 za: UM w Wolborzu


Zainteresował temat?

6

4


Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Aligator ~Aligator (Gość)10.03.2018 23:02

Przecież żadnego głosowania komitetu nie było. Rzucili haslo, powiedzieli, ze do konsultacji, a potem juz uznali, ze wszyscy są za tym pomysłem.

00


Pierre Dolevas ~Pierre Dolevas (Gość)27.02.2018 20:49

Skoro ODZYSKALIŚMY niepodległość, to dlaczego nasze ustawy musimy konsultować z Knesetem? Na czym dziś polega nasza niepodległość, skoro musimy wypełniać instrukcje płynące z Berlina, Brukseli, Waszyngtonu czy Tel Awiwu? Oświeci mnie ktoś? Posiadamy własne państwo, a nie niepodległość.

74


Polak ~Polak (Gość)28.02.2018 08:15

Ja bardziej czytam niepodległość w ten sposób, że jestem wolnym człowiekiem, mogę pracować gdzie chce, mogę wyjechać gdzie chcę, mogę mówić co chce. I co ważne nie musze patrzeć w niebo czy spadną dzisiaj bomby na mój dom czy nie.... (patrz Syria).
A wielka polityka Pierre mnie nie interesuje... jak się zrobi źle w tym kraju to po prostu poszukam innego miejsca do życia, bo mogę i nikt mnie nie prześladuje. Tak widzę niepodległość.

33


gość gośćranga28.02.2018 09:22

Nie postawią popiersia Kaczyńskiego toż to nie dopuszczalne

13


ciekawy ~ciekawy (Gość)28.02.2018 07:41

Piłsudski zmienił wyznanie z katolickiego na protestanckie, żeby móc ożenić się z rozwódką- niech proboszcz z Wolborza pamięta!
Jak go zaproszą na "poświęcenie pomnika"- musi wiedzieć, że wyświęca "bezbożnika".

55


gość ~gość (Gość)27.02.2018 19:04

Pewnie że słusznie należy się pomnik takiemu bohaterowi.Wstyd tylko że dzisiaj stawia się pomniki ludziom tak poprostu za nic.

53


demokrata ~demokrata (Gość)27.02.2018 16:38

Cytuję:
Inicjatywa postawienia popiersia Marszałka


doskonale wpisuje się w robienie ludziom wody z mózgu. Żeby nie wiem co się działo, to wszyscy już wiedzą, kto jest najprawdziwszym patriotom. I o to chodzi przed najbliższymi wyborami.
Adres: https://www.epiotrkow.pl/news/Marszalek-Pilsudski-bedzie-mial-swoj-pomnik-w-Wolborzu-,31352

43


gość ~gość (Gość)27.02.2018 13:55

Kazik - nie martw się - plac Jagiełły przemianują na Kaczyńskiego. W jakimś mieście (nie pamiętam nazwy) jest nawet ulica matki Kaczyńskiego(!).

97


kazik ~kazik (Gość)27.02.2018 13:50

Dobrze, że nie Kaczyńskiego

117


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat