Mariusz Trynkiewicz przerywa milczenie

Strefa FM Poniedziałek, 13 stycznia 201452 19405
Morderca zza krat pisze list do dziennikarki Polsatu.

Fragmenty listu zaprezentowano podczas programu „Państwo w Państwie” na antenie Polsat News. Trynkiewicz zwraca się bezpośrednio do reporterki i ma żal do mediów o to, w jaki sposób jest prezentowana jego osoba.


- Z tego co widzę, jest pani młodą osobą i nie sądzę, żeby porwała się pani na ocieplanie mojego wizerunku. Nie ma zapotrzebowania na taki wizerunek. Pisząc to mam na myśli konkretny wywiad udzielony dawno temu przeze mnie również młodej dziennikarce, kiedy to z kilkugodzinnego nagrywania zostało wybranych kilka minut. W reszcie rozmowy za dobrze wypadłem - napisał Trynkiewicz, który przypomniał także, że przez ostatnie 21 lat był poddawany więziennej terapii.

- Czy 25 lat to mało? Ja przez 21 lat mojego wyroku przebywałem na oddziale terapeutycznym w zakładzie karnym w Strzelcach Opolskich, gdzie pracowałem z psychologami, uczęszczałem na terapię i tu do Rzeszowa zostałem przewieziony w celu odbycia terapii, którą odbyłem podczas 12-miesięcznych zintensyfikowanych zajęć. W celi nie siedziałem po prostu odbywając wyrok, ale pracowałem nad sobą. To się dzisiaj w ogóle nie liczy, że siedziałem przez 25 lat i nie zbijałem bąków, ale jednak robiłem wszystko, by okres mojego siedzenia spędzić aktywnie pracując nad sobą? Jakoś nikt tego nie przedstawia od tej strony. Dlaczego? - pytał w liście do reporterki  Mariusz Trynkiewicz.

Zabójca czworga dzieci odniósł się także do tego, że po odbyciu wyroku mógłby trafić jeszcze do zamkniętego ośrodka terapeutycznego, i mówi że kierowanie go do zamkniętego ośrodka przedłuży okres pozbawienia wolności. A co mówią psycholodzy? Specjaliści twierdzą ze Mariusz Trynkiewicz po opuszczeniu murów więzienie zapewne nadal będzie zabijać. Nie wiadomo tylko, kiedy. Teresa Gens powiedziała nawet że „Po wyjściu na wolność Mariusz Trynkiewicz bardzo szybko sięgnie po ofiarę, którą może być dziecko. W mojej ocenie prawdopodobieństwo jest tutaj stuprocentowe” - dodała Gens.

Zdaniem prawników największy błąd w sprawie Trynkiewicza i jemu podobnych popełniono w 1989 roku, kiedy na mocy amnestii zamieniono karę śmierci sprawcom zabójstw i gwałtów, na karę 25 lat więzienia. Jak mówią eksperci - przestępcy ci powinni zostać wtedy skazani na dożywocie. 


Wszystko wskazuje na to, że Trynkiewicz opuści mury rzeszowskiego aresztu, 11 lutego.

(Strefa FM)


Zainteresował temat?

22

5


Komentarze (52)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

broda ~broda (Gość)06.02.2014 17:47

"jethro" napisał(a):


Jeszcze nie wychodzi. 10 lutego sąd wyda decyzję czy umieścić go w specjalnym zakładzie czy nie.

Komentarz był edytowany przez autora: 06.02.2014 17:48

10


jethro ~jethro (Gość)06.02.2014 17:15

Właśnie podali,że wychodzi na wolność.

01


piotrkowianin ~piotrkowianin (Gość)05.02.2014 20:23

Nie pieprzcie o miłosierdziu. Jak się znajdzie klecha co pójdzie za padliną, trzeba takiemu ostrzyc łeb, wytarzać w gównie i wywieźć na taczkach. Nie ma miłosierdzia dla zwyrodnialców!!! Czworo dzieci bestialsko zamordowanych, złamane na zawsze życie czterech rodzin!!! Trynkiewicz pójdzie od razu do piekła chyba że piekło nie istnieje.

30


Marcin Marcinranga04.02.2014 13:53

"wiktori" napisał(a):
Polska katolicka zabije trynkiewicza jak wyjdzie na wolność. A kościół tyle wam mówi o miłosierdziu.Ciekawe czy ksiądz będzie chciał go pochować.


Chyba z przyjemnością pochowa w końcu to pedofil więc ma podobne upodobania co paru księży :D:D więc da radę

30


SL ~SL (Gość)24.01.2014 23:20

Reportaż o Trynkiewiczu z 1989 roku

20


wiktori ~wiktori (Gość)24.01.2014 18:47

Polska katolicka zabije trynkiewicza jak wyjdzie na wolność. A kościół tyle wam mówi o miłosierdziu.Ciekawe czy ksiądz będzie chciał go pochować.

20


lorenzo ~lorenzo (Gość)24.01.2014 09:49

Zamiast tej durnej ustawy o przedłużeniu leczenia takiego osobnika, mogli od razu wprowadzić ustawę, która pozwoliła by na obowiązkową kastracje takich ludzi i problem byłby z głowy.
Cóż zawsze można napisać petycje do prezydenta...

10


niewazne ~niewazne (Gość)15.01.2014 21:49

10


elmo ~elmo (Gość)15.01.2014 11:01

Jeśli w twoim mniemaniu Trynkiewicz przez nasze komentarze i wyrażanie opinii staje się celebrytą to idź się wykąpać lepiej.

11


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat