Marihuana pod brokatowym sercem

ePiotrkow Wtorek, 03 grudnia 20198 5224
Do osadzonego z Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim przysłano kartkę z wyznaniem miłości i brokatowym sercem, pod którym funkcjonariusze Służby Więziennej – przy pomocy specjalnie wyszkolonego psa – znaleźli narkotyki. To nie pierwsza próba wprowadzenia na teren jednostki przy Wroniej substancji odurzających.

Ładuję galerię...

Do jednostek penitencjarnych każdego dnia przychodzą setki listów i paczek. Jest to jedna z newralgicznych dróg, którymi na teren zakładów karnych i aresztów śledczych mogą dostać się przedmioty niedozwolone. - Z uwagi na zabezpieczenia stosowane w Areszcie Śledczym w Piotrkowie prób takich jest wyjątkowo mało, ale przesyłka, która nadeszła w czwartek 28 listopada dowodzi, że działania takie są nadal podejmowane – mówi porucznik Cezary Jabłoński, rzecznik prasowy piotrkowskiego aresztu.

 

List z gazetą i kartką z wyrazami miłości wzbudził czujność funkcjonariusza jeszcze zanim został skontrolowany przez jednego z psów. Kartka adresowana do skazanego była ozdobiona brokatowym sercem, pod którym znajdowała się plastyczna brązowa substancja. Przesyłka została dodatkowo skontrolowana przez psa specjalnego, który potwierdził podejrzenia funkcjonariuszy. Test dał pozytywny wynik w kierunku pochodnej marihuany. Zabezpieczona substancja (5 gramów) wraz z pozostałą częścią przesyłki została przekazana funkcjonariuszom policji.

 

- To kolejne próba przemytu narkotyku na teren piotrkowskiej jednostki penitencjarnej – dodaje por. Jabłoński. - Przed niespełna miesiącem dziewczyna i matka innego skazanego próbowały przekazać mu narkotyki w czasie widzenia. Jednym z podstawowych zadań Służby Więziennej jest resocjalizacja skazanych, postawa bliskich, którzy postępują w taki sposób, nie ułatwia tego i tak już niełatwego zadania.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

abstynent ~abstynent (Gość)03.12.2019 22:01

Zwolennicy legalizacji marihuany twierdzą. że jest ona mniej szkodliwa od legalnego alkoholu. Być może tak jest, ale nawet jeśli to prawda, to nie jest to dla mnie argument za tym, żeby palić to świństwo, tylko raczej za tym, żeby nie chlać alkoholu!

21


kika ~kika (Gość)03.12.2019 18:56

Ale trzeba przyznać, że kartka ładna.

40


gość ~gość (Gość)03.12.2019 18:07

Grzebać komuś w sprawach sercowych..Wstyd

40


baba yaga ~baba yaga (Gość)03.12.2019 15:02

Wstrzykują sobie tylko tą marihuaninę te narkomany jedne. Do pracy ich zaciągnąć przy budowie dróg albo sprzątania rowów.

70


uu lala ~uu lala (Gość)03.12.2019 14:41

Czuję się teraz bezpieczniej

41


gość ~gość (Gość)03.12.2019 14:32

O matko,myslalam,ze to serduszko wosp ;)

20


gość ~gość (Gość)03.12.2019 09:34

Przecież Walentynki dopiero w lutym

70


gość ~gość (Gość)03.12.2019 08:38

Patologii ciąg dalszy. Doliczyć osadzonemu jeszcze jeden rok.

141


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat