Marihuana, grzybki halucynogenne, LSD… Trzy osoby z Piotrkowa zatrzymane za narkotyki

Policja KMP Piotrków Poniedziałek, 18 listopada 201928 28410
Ponad 2 kilogramy suszu roślinnego, 127 grzybków halucynogennych, listki LSD, blisko 14 gramów MDMA, do tego trzy szafy przystosowane do uprawy marihuany – to wszystko zabezpieczyli policjanci w mieszkaniu na terenie Piotrkowa. Trzy osoby zostały zatrzymane w tej sprawie.

Ładuję galerię...

W czwartek 14 listopada kryminalni pojawili się w jednym z mieszkań na terenie Piotrkowa. Wizytę poprzedziła obserwacja. Wszystko wskazywało na to, że mieszkający tam mężczyzna może mieć związek z obrotem narkotykami. - Drzwi do mieszkania otworzyła matka podejrzewanego – relacjonuje oficer prasowy komendy w Piotrkowie. - Wytypowany przez policjantów mężczyzna, nie spodziewając się wizyty funkcjonariuszy, spał w swoim pokoju. Policjanci wyczuli charakterystyczną woń marihuany, a dźwięk pracujących wiatraków dobiegający z szaf świadczył o tym, że kryje się w nich coś innego niż ubrania. Po otwarciu policjanci zobaczyli 11 krzaków konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu, wiatraki, oświetlenie, termometry i inne urządzenia wykorzystywane do nielegalnej uprawy. W tym samym pokoju policjanci zabezpieczyli torby z suszem roślinnym, którego wstępne badanie testerem narkotykowym dało wynik pozytywny w kierunku marihuany. Do laboratorium kryminalistycznego trafią też zabezpieczone przez policję środki odurzające, między innymi grzybki halucynogenne, 10 listków LSD, substancje psychotropowe tak zwane MDMA w formie tabletek, kryształków i proszku i wreszcie nasiona konopi indyjskich różnych odmian.

 

Młody piotrkowianin został zatrzymany. Policjanci dalej zbierali materiały operacyjne i jeszcze tego samego dnia pojechali do mieszkania innego 19-latka podejrzewanego o przestępstwa narkotykowe. Na klatce schodowej zauważyli nerwowo zachowującego się mężczyznę. Okazało się, że wyszedł właśnie od kolegi, którym interesowali się policjanci. Funkcjonariusze znaleźli przy nim torebkę z suszem roślinnym. 18-latek został zatrzymany. To samo spotkało 19-latka, u którego w piwnicy policjanci zabezpieczyli środki odurzające, wagę elektroniczną, na poczet przyszłych kar zabezpieczyli też kilkanaście tysięcy złotych, które pochodziły z narkotykowych przestępstw. Następnego dnia mężczyznom przedstawiono zarzuty z ustawy przeciwko narkomani. Dwóch 19-latków odpowie za uprawę konopi indyjskich, dostali też zarzut przygotowywania do wprowadzenia do obrotu środków odurzających. Za te przestępstwa grozi do 12 lat więzienia. 18-latek usłyszał oprócz zarzutu posiadania środków odurzających, zarzut handlu środkami odurzającymi, w tym także osobom małoletnim, za co grozi do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec całej trójki tymczasowy areszt.


Zainteresował temat?

7

1


Komentarze (28)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)24.11.2019 09:11

W Chinach, Tajlandii,Malezji, Indonezji, Singapurze, Wietnamie dostajesz kulkę w beret za samo posiadanie narkotyków.
Zaostrzyć kary bo skończymy jak Meksyk.

56


gość ~gość (Gość)20.11.2019 05:45

Barona już jednego wypuścili z Gminy Sulejów, znowu to samo. Po co zamykają ich.. Jak wychodzą i znowu to samo..

61


gość ~gość (Gość)20.11.2019 02:20

Policja walczy z konkurencją? Skasowali 14 gramów MDMA i listki LSD bo reszta (grzyby i konopia) to samosiejka. Za tytoń w kioskach się weźcie i kredyty pod przykrywką piecu ekologicznych

13


D^D ~D^D (Gość)18.11.2019 14:22

mieli nawet policyjną kamizelkę....

60


gość ~gość (Gość)18.11.2019 22:30

I co to da?

21


gość ~gość (Gość)19.11.2019 07:34

A ja mam problem żeby kwas ogarnąć na ptb...

62


gość ~gość (Gość)19.11.2019 21:28

Tępić bo to jest nielegalne, bo to jest młody chłopak, który demoralizuje innych, bo dyrektor szkoły do której chodzi nie widzi problemu, bo poza marihuaną może podać Twojemu dziecku coś innego powodując zatrucie i śmierć ... wymieniać dalej? pytanie retoryczne!

73


gość ~gość (Gość)19.11.2019 12:33

Ja lubię palić trawę ale dilerów trzeba tępić

16


gość ~gość (Gość)19.11.2019 11:36

Moszczenica się wysypała?

93


gość ~gość (Gość)18.11.2019 13:13

Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma. A ja w domu mam chomika, kota, rybki oraz psa!

314


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat