Mandaty z fotoradarów niezgodne z Konstytucją

Strefa FM Czwartek, 16 lipca 201511 3634
Mandaty z fotoradarów są niezgodne z Konstytucją, jak bowiem orzekł Trybunał Konstytucyjny, Ustawa Zasadnicza wymaga, by przetwarzanie danych osobowych, zwłaszcza w przypadku używania ich przy karaniu obywatela, było regulowane w ustawie, a nie w rozporządzeniu. Wejście w życie wyroku odroczono na 9 miesięcy i właśnie tyle czasu mają rządzący na zmianę prawa.

Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

cooltura jazdy ~cooltura jazdy (Gość)17.07.2015 01:25

A komu robią zdjęcia fotoradary lub radary policyjne?
Czy nie przypadkiem tym co łamią prawo?
Nauczcie się jeździć na ile prawo pozwala.
Sam zapłaciłem jeden mandat i to mnie do dzisiaj nauczyło!
Zawsze przekraczając prędkość MYŚL ŻE MOŻESZ ZABIĆ!!!
P.S. WARIACI DROGOWI NIECH SIĘ SAMI ZABIJAJĄ, POWODZENIA

66


pierwsza poprawka do-luzika ~pierwsza poprawka do-luzika (Gość)17.07.2015 00:50

Napisałem skrótem myślowym z powodu emocji. Rozumiem, że jeżeli TK wydał wyrok o braku podstaw prawnych karania mandatami z fotoradarów, to zakaz powinien wejść w życie z dniem ogłoszenia wyroku. Tak niestety nie jest. TK daje 9 miesięcy na uchwalenie odpowiedniego prawa dopuszczając działanie bezprawne w ciągu tego okresu. I to mnie wk...rwia! Coś na zasadzie -popraw się Jasiu, bo jak nie, to... no właśnie-CO? Działanie niezgodne z prawem powinno być zakazane natychmiast! To zresztą nie pierwszy taki numer. W tym kraju to norma.

40


DżagaRaga DżagaRagaranga16.07.2015 19:50

Złodzieje.

20


pierwsza poprawka ~pierwsza poprawka (Gość)16.07.2015 14:40

Czyli, trybunał konstytucyjny zawiesił działanie prawa zawartego w konstytucji na 9 miesięcy. I to jest państwo prawa?! To jest BURDEL!!! Rzygać mi się chce. Kim ja w tym kraju właściwie jestem? Kto dba o poszanowanie prawa? Chyba burdelmama, bo trybunał to na pewno nie. (pisownia z małej litery zamierzona)

80


sky ~sky (Gość)16.07.2015 14:27

Fotoradary to współczesny system legalnego zbójowania. Na pomorze trzeba jechać cały dzień, bo na każdym kroku fotoradar, jak nie stały to mobilny, lub kamera z fotoradarem. Bez mandatu nie da się pokonać tej trasy.
I pomyśleć ,że to zbójowanie uprawia nasza ukochana władzuchna Du..kratycznie wybrana.
Du ..kracja to najbardziej złodziejski system władzy wszech czasów.

62


luzik luzikranga16.07.2015 14:09

Przepis dotyczący karania mandatami z fotoradarów straci moc prawną w ciągu dziewięciu miesięcy od dnia ogłoszenia wyroku w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej. Tak powinno brzmieć ostatnie zdanie w artykuliku. A zatem, nie cieszcie się i nie kozakujcie. Dalej będą wam robić zdjęcia i dalej będą ciągnąć z was kasę. Jeśli nie zapłacicie mogą przysłać wam komornika. No, chyba, że pan redaktor za was zapłaci.

60


sklave sklaveranga16.07.2015 13:08

Matuchno kochana a co to jest ta Konstytucja? Panienka jakaś i to lekkich obyczajów? No bo co w tej Polsce jest zgodne z konstytucją? Konstytucja nakazuje sprawującym władzę dbanie o powierzone mienie i pomnażanie go. No a jak to wygląda w rzeczywistości wystarczy porównać majątek prezydenta Chojniaka oraz tych wszystkich z Razem....dla... Siebie i finanse miasta. Foto na http://sklave.manifo.com/foto-szopka

70


Robert Robertranga16.07.2015 12:45

Kwestia wygląda tak, że ITD zawsze odpuszczała po wysłaniu wniosku o umorzenie postępowania. Natomiast straże miejskie robiły z siebie kretynów próbując zastraszać i wyłudzać pieniądze od obywateli. Teraz jeżeli ludzie się zmotywują straże miejskie zaczną przynosić straty

72


Aga ~Aga (Gość)16.07.2015 12:24

Jak najbardziej

20


gość ~gość (Gość)16.07.2015 12:07

czyli można się odwołać?

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat