Mamy trzech mistrzów Polski

Kraj Sobota, 11 maja 201910
W Kartuzach zakończyły się 89. Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu klasycznym, reprezentanci piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego zdobyli tam pięć medali, trzy złote i dwa brązowe.
Na najwyższym stopniu podium Dawid Szkodziński i trener Karol Sala. Fot.: Facebook.comNa najwyższym stopniu podium Dawid Szkodziński i trener Karol Sala. Fot.: Facebook.com

Na najwyższym stopniu podium stanęli Krzysztof Jończyk (kategoria wagowa 55 kg), który w finale pokonał Jakuba Ścieglińskiego (Olimpijczyk Radom), Dawid Szkodziński (kat. 63 kg), który w najważniejszej walce pokonał Sebastiana Nowickiego (SKS Unia Swarzędz) oraz Mateusz Bernatek (kat. 67 kg), on z kolei w finałowym pojedynku nie dał szans Romanowi Pacurkowskiemu (AZS AWF Warszawa).

Dwa brązowe medale wywalczyli z kolei Jacek Tomaszewski (kat. 82 kg) oraz Łukasz Konera (kat. 130 kg).

W klasyfikacji drużynowej AKS zajął drugie miejsce - 280 pkt., za RCSZ Olimpiczyk Radom - 613 pkt. i przed WKS Śląsk Wrocław - 187 pkt.