Mamy nową stawkę za obiór śmieci w Piotrkowie. Sprawdź, jak głosowali radni!

ePiotrkow Czwartek, 29 października 202074 18057
Pakietem uchwał dotyczących odbioru odpadów od mieszkańców Piotrkowa zajęli się w środę wieczorem nasi radni. Zaakceptowali także nową stawkę za odbiór śmieci. Przypomnijmy, teraz – tzn. do końca 2020 roku – płacimy 20 zł miesięcznie od osoby. Od 1 stycznia 2021 będzie więcej.
fot. pixabay

Ustala się miesięczną stawkę opłaty za gospodarowanie opadami komunalnymi, za zbieranie w sposób selektywny powstałych na terenie nieruchomości odpadów komunalnych w wysokości 29 zł za jednego mieszkańca – czytamy w projekcie uchwały. - Miesięczna stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w przypadku niedopełnienia obowiązku selektywnego zbierania odpadów kom. wynosić będzie dwukrotność stawki i określona zostanie w toku postępowania, w drodze decyzji administracyjnej.

 

Przypomnijmy, że niedawno Urząd Miasta przeprowadził przetarg na odbiór odpadów od mieszkańców. W jego rezultacie w sektorze pierwszym i trzecim Piotrkowa Trybunalskiego śmieci odbierać będzie firma Remondis, a w drugim sektorze, tak jak do tej pory, będzie to firma Ekom.

 

Podwyższenie opłaty dla mieszkańców jest wynikiem nowego przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Oferty złożone przez firmy realizujące ww. usługi są znacznie wyższe niż w latach poprzednich. Głównym czynnikiem mającym wpływ na wyższe wynagrodzenia zaoferowane przez przedsiębiorców w przetargu jest znaczny wzrost cen przyjmowania odpadów przez instalacje komunalne. Miasto nie może dokładać do systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, musi się on bilansować - czytamy w uzasadnieniu uchwały w sprawie nowej stawki. 

 

Sesja rozpoczęła się 29 października o godz. 18.30. Ze względu na epidemię koronawirusa obrady zostały zorganizowane w sposób korespondencyjny. - Materiały na sesję radni otrzymali drogą elektroniczną. Z kolei pakiety z imiennymi wykazami głosowań na komisjach oraz na sesji radni odebrali osobiście i w taki sam sposób zwrócili do Urzędu Miasta – informują urzędnicy magistratu. - Podczas środowej sesji przewodniczący Rady Miasta odczytał wyniki głosowań radnych.

 

Oto jak głosowali nasi radni w sprawie nowej stawki za odbiór śmieci:

Marian Błaszczyński - za

Dariusz Cecotka - przeciw

Rafał Czajka - za

Krystyna Czechowska - za

Urszula Czubała - za

Konrad Czyżyński - za

Sławomir Dajcz - za

Jan Dziemdziora - za

Piotr Gajda - przeciw

Łukasz Janik - przeciw

Lech Kaźmierczak - za

Halina Madej - za

Piotr Masiarek - za 

Wiesława Olejnik - za

Ludomir Pencina - za

Bogumił Pęcina - za

Andrzej Piekarski - przeciw

Sergiusz Stachaczyk - przeciw

Mariusz Staszek - za

Marlena Wężyk-Głowacka - przeciw

Sylwia Więcławska - za 

Jadwiga Wójcik - za

 

Zgodnie z przyjętą uchwałą za śmieci mniej zapłacą mieszkańcy, którzy będą prowadzić kompostownik. W przypadku kompostowania ulga wynosić będzie 1 zł od osoby. Zmiana stawki nie będzie wiązała się z koniecznością składania nowych deklaracji. Urząd Miasta będzie rozsyłał do mieszkańców powiadomienia z określoną opłatą za śmieci. Nową deklarację będą musieli złożyć jedynie mieszkańcy, którzy zdecydują się na prowadzenie kompostownika.


Zainteresował temat?

0

9


Komentarze (74)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Brawo ~Brawo (Gość)29.10.2020 11:43

To jest jawne Skur...

60


gość_gość ~gość_gość (Gość)29.10.2020 11:30

Brawo panie prezydencie co by tu jeszcze zepsuć zniszczyć podnieść do góry

90


gordon ~gordon (Gość)29.10.2020 11:29

Trzeba będzie chyba kogoś "wymeldować" z domu...

60


KonradP ~KonradP (Gość)29.10.2020 10:53

Proponuję to samo hasło, które głoszą strajkujące kobiety, tylko teraz do naszych włodarzy. Proszę moderatora domyślam się że jest to niewygodne ale nic złego nie napisałem... NIE WSTRZYMUJ!!

112


gość_janusz ~gość_janusz (Gość)29.10.2020 09:39

A tutaj protesty nie będzie... Bo koalicji również po drodze z takimi podwyzkami...

80


gość_73 ~gość_73 (Gość)29.10.2020 09:25

Może protest przeciwko podwyżkom. W....

151


gość_hj ~gość_hj (Gość)29.10.2020 07:57

To jest po to by finanse ratować miast i gmin bo nie płaci tyle za wywóz odpadów

121


Adamo ~Adamo (Gość)29.10.2020 08:47

Bardzo dobrze. Brawo! Łupić ciemnotę ile można!

104


Mundek z Barkowic ~Mundek z Barkowic (Gość)29.10.2020 08:44

Cytuję:
Podwyższenie opłaty dla mieszkańców jest wynikiem

Nieudolności Magistratu i dlatego 45% podwyżki.

141


gość_fello ~gość_fello (Gość)29.10.2020 08:06

Skoro znana jest stawka za 1 tone np plastiku czy szkła to niech przy odbiorze ważą ile czego zabierają i na koniec roku rozliczać każdego. Niech każdy płaci za tyle ile wyrzuci. Ja np. 4 miesiące w roku jestem poza krajem a płacić muszę co miesiąc. I za co ? Za powietrze

181


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat