Mamy nową stawkę za obiór śmieci w Piotrkowie. Sprawdź, jak głosowali radni!

ePiotrkow Czwartek, 29 października 202074 18058
Pakietem uchwał dotyczących odbioru odpadów od mieszkańców Piotrkowa zajęli się w środę wieczorem nasi radni. Zaakceptowali także nową stawkę za odbiór śmieci. Przypomnijmy, teraz – tzn. do końca 2020 roku – płacimy 20 zł miesięcznie od osoby. Od 1 stycznia 2021 będzie więcej.
fot. pixabay

Ustala się miesięczną stawkę opłaty za gospodarowanie opadami komunalnymi, za zbieranie w sposób selektywny powstałych na terenie nieruchomości odpadów komunalnych w wysokości 29 zł za jednego mieszkańca – czytamy w projekcie uchwały. - Miesięczna stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w przypadku niedopełnienia obowiązku selektywnego zbierania odpadów kom. wynosić będzie dwukrotność stawki i określona zostanie w toku postępowania, w drodze decyzji administracyjnej.

 

Przypomnijmy, że niedawno Urząd Miasta przeprowadził przetarg na odbiór odpadów od mieszkańców. W jego rezultacie w sektorze pierwszym i trzecim Piotrkowa Trybunalskiego śmieci odbierać będzie firma Remondis, a w drugim sektorze, tak jak do tej pory, będzie to firma Ekom.

 

Podwyższenie opłaty dla mieszkańców jest wynikiem nowego przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Oferty złożone przez firmy realizujące ww. usługi są znacznie wyższe niż w latach poprzednich. Głównym czynnikiem mającym wpływ na wyższe wynagrodzenia zaoferowane przez przedsiębiorców w przetargu jest znaczny wzrost cen przyjmowania odpadów przez instalacje komunalne. Miasto nie może dokładać do systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, musi się on bilansować - czytamy w uzasadnieniu uchwały w sprawie nowej stawki. 

 

Sesja rozpoczęła się 29 października o godz. 18.30. Ze względu na epidemię koronawirusa obrady zostały zorganizowane w sposób korespondencyjny. - Materiały na sesję radni otrzymali drogą elektroniczną. Z kolei pakiety z imiennymi wykazami głosowań na komisjach oraz na sesji radni odebrali osobiście i w taki sam sposób zwrócili do Urzędu Miasta – informują urzędnicy magistratu. - Podczas środowej sesji przewodniczący Rady Miasta odczytał wyniki głosowań radnych.

 

Oto jak głosowali nasi radni w sprawie nowej stawki za odbiór śmieci:

Marian Błaszczyński - za

Dariusz Cecotka - przeciw

Rafał Czajka - za

Krystyna Czechowska - za

Urszula Czubała - za

Konrad Czyżyński - za

Sławomir Dajcz - za

Jan Dziemdziora - za

Piotr Gajda - przeciw

Łukasz Janik - przeciw

Lech Kaźmierczak - za

Halina Madej - za

Piotr Masiarek - za 

Wiesława Olejnik - za

Ludomir Pencina - za

Bogumił Pęcina - za

Andrzej Piekarski - przeciw

Sergiusz Stachaczyk - przeciw

Mariusz Staszek - za

Marlena Wężyk-Głowacka - przeciw

Sylwia Więcławska - za 

Jadwiga Wójcik - za

 

Zgodnie z przyjętą uchwałą za śmieci mniej zapłacą mieszkańcy, którzy będą prowadzić kompostownik. W przypadku kompostowania ulga wynosić będzie 1 zł od osoby. Zmiana stawki nie będzie wiązała się z koniecznością składania nowych deklaracji. Urząd Miasta będzie rozsyłał do mieszkańców powiadomienia z określoną opłatą za śmieci. Nową deklarację będą musieli złożyć jedynie mieszkańcy, którzy zdecydują się na prowadzenie kompostownika.


Zainteresował temat?

0

9


Komentarze (74)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_mi ~gość_mi (Gość)29.10.2020 15:04

Będę głosował na czerwonych bo lud kuno

15


PiS ~PiS (Gość)29.10.2020 14:53

Prezydent Piotrkowa został wyrzucony z PiSu, za działania na szkodę mieszkańców i miasta. Teraz tylko PiS jest w opozycji - klub PiSu to czterech radnych.

80


danek ~danek (Gość)29.10.2020 14:50

Ta cała rewolucja ze śmieciami miała na celu złupić podatnika ile tylko można , to nie ma nic wspólnego z ekologią i ochroną środowiska ***** *** .

113


tylkopytam ~tylkopytam (Gość)29.10.2020 14:18

Czy ktoś z państwa ma dostęp do dokumentacji przetargowej ? szukałem - nie znalazłem .
Być może nas urząd z góry zakłada że firma będzie wywozić śmieci z innych obiektów kosztem mieszkańców? nie pojmuje skąd takie różnice między miejscowościami .

120


MrE ~MrE (Gość)29.10.2020 12:12

Z tego piotrkowa robicie dziurę i tak dużo ludzi stąd ucieka a wy ciągłymi podwyżkami zachęcacie do tego. Niedługo zostaniecie tu sami z grupą emerytów i rencistów. Powodzenia

171


gość_takitam ~gość_takitam (Gość)29.10.2020 13:43

MAFIA ŚMIECIOWA!!! I tyle!

90


gość_bobi ~gość_bobi (Gość)29.10.2020 13:14

Tak trzymać każdemu kto głosował na PiS niech się wody do D.. y naleje

58


jdr ~jdr (Gość)29.10.2020 12:24

Czy ktoś w urzędzie sprawdził dokładnie te oferty pod kątem wysokości kwot za odbiór śmieci? Bo może te firmy będą wywozić śmieci do miejscowości oddalonych od miasta o 300 km?

80


gość_jacek12 ~gość_jacek12 (Gość)29.10.2020 12:07

Dziękujemy woda najdroższa w regionie i śmieci dziękujemy nieudolna wladzo

141


ty ~ty (Gość)29.10.2020 10:12

szok. takie wielkie powyżki. Współczuje mieszkańcy

160


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat