Mamy nową stawkę za obiór śmieci w Piotrkowie. Sprawdź, jak głosowali radni!

ePiotrkow Czwartek, 29 października 202074 18065
Pakietem uchwał dotyczących odbioru odpadów od mieszkańców Piotrkowa zajęli się w środę wieczorem nasi radni. Zaakceptowali także nową stawkę za odbiór śmieci. Przypomnijmy, teraz – tzn. do końca 2020 roku – płacimy 20 zł miesięcznie od osoby. Od 1 stycznia 2021 będzie więcej.
fot. pixabay

Ustala się miesięczną stawkę opłaty za gospodarowanie opadami komunalnymi, za zbieranie w sposób selektywny powstałych na terenie nieruchomości odpadów komunalnych w wysokości 29 zł za jednego mieszkańca – czytamy w projekcie uchwały. - Miesięczna stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w przypadku niedopełnienia obowiązku selektywnego zbierania odpadów kom. wynosić będzie dwukrotność stawki i określona zostanie w toku postępowania, w drodze decyzji administracyjnej.

 

Przypomnijmy, że niedawno Urząd Miasta przeprowadził przetarg na odbiór odpadów od mieszkańców. W jego rezultacie w sektorze pierwszym i trzecim Piotrkowa Trybunalskiego śmieci odbierać będzie firma Remondis, a w drugim sektorze, tak jak do tej pory, będzie to firma Ekom.

 

Podwyższenie opłaty dla mieszkańców jest wynikiem nowego przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Oferty złożone przez firmy realizujące ww. usługi są znacznie wyższe niż w latach poprzednich. Głównym czynnikiem mającym wpływ na wyższe wynagrodzenia zaoferowane przez przedsiębiorców w przetargu jest znaczny wzrost cen przyjmowania odpadów przez instalacje komunalne. Miasto nie może dokładać do systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, musi się on bilansować - czytamy w uzasadnieniu uchwały w sprawie nowej stawki. 

 

Sesja rozpoczęła się 29 października o godz. 18.30. Ze względu na epidemię koronawirusa obrady zostały zorganizowane w sposób korespondencyjny. - Materiały na sesję radni otrzymali drogą elektroniczną. Z kolei pakiety z imiennymi wykazami głosowań na komisjach oraz na sesji radni odebrali osobiście i w taki sam sposób zwrócili do Urzędu Miasta – informują urzędnicy magistratu. - Podczas środowej sesji przewodniczący Rady Miasta odczytał wyniki głosowań radnych.

 

Oto jak głosowali nasi radni w sprawie nowej stawki za odbiór śmieci:

Marian Błaszczyński - za

Dariusz Cecotka - przeciw

Rafał Czajka - za

Krystyna Czechowska - za

Urszula Czubała - za

Konrad Czyżyński - za

Sławomir Dajcz - za

Jan Dziemdziora - za

Piotr Gajda - przeciw

Łukasz Janik - przeciw

Lech Kaźmierczak - za

Halina Madej - za

Piotr Masiarek - za 

Wiesława Olejnik - za

Ludomir Pencina - za

Bogumił Pęcina - za

Andrzej Piekarski - przeciw

Sergiusz Stachaczyk - przeciw

Mariusz Staszek - za

Marlena Wężyk-Głowacka - przeciw

Sylwia Więcławska - za 

Jadwiga Wójcik - za

 

Zgodnie z przyjętą uchwałą za śmieci mniej zapłacą mieszkańcy, którzy będą prowadzić kompostownik. W przypadku kompostowania ulga wynosić będzie 1 zł od osoby. Zmiana stawki nie będzie wiązała się z koniecznością składania nowych deklaracji. Urząd Miasta będzie rozsyłał do mieszkańców powiadomienia z określoną opłatą za śmieci. Nową deklarację będą musieli złożyć jedynie mieszkańcy, którzy zdecydują się na prowadzenie kompostownika.


Zainteresował temat?

0

9


Komentarze (74)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Naprawdę... ~Naprawdę... (Gość)30.10.2020 00:31

... tylko 45 % podwyżki! Cóż za wspaniała wiadomość! Spodziewałem się 450 %. Jesteście wspaniali! Będę na Was głosował aż do samej śmierci!

91


I love UM! ~I love UM! (Gość)30.10.2020 00:29

and dot.:)

10


gość_danusia ~gość_danusia (Gość)29.10.2020 21:37

W Krakowie 23pln, Łodzi 24 pln, szkoda ze nie mamy zapewnionych miejsc pracy jak w rych miastach.Żenuła płaccie PiSiorki

42


gość_gosc ~gość_gosc (Gość)29.10.2020 20:15

Makutko.w Moszczenicy 32 zł od osoby za śmieci segregowane.

31


ja* ~ja* (Gość)29.10.2020 19:40

Czy Was popieściło? Ile jeszcze wytrzymamy tych podwyżek? Niech się ktoś wreszcie ogarnie.

81


gość_robin hood ~gość_robin hood (Gość)29.10.2020 13:46

Do wszystkich oburzonych podwyżkami, czegokolwiek...kochani jest takie powiedzenie, że z Pustego to nawet Salomon nie naleje...Zozdmóchaliśmy sobie życie konsumpcyjne do niebywałych rozmiarów, wciąż coś kupujemy...mimo iż bardzo wielu że czy nie potrzebujemy...a co robimy z niepotrzebnymi wyrzucamy...niestety powierzchnia ziemi jest ograniczona i coraz trudniej jest zutylizować, tak ogromną ilość śmieci. Lekarstwo jest proste ograniczmy, generowanie śmieci, a tym samym zmniejszymy koszty ich utylizacji... I niech każdy zacznie od siebie...pozdrawiam serdecznie wszystkich którzy cenią sobie "Być...a nie Mieć".

1010


gość_gość ~gość_gość (Gość)29.10.2020 13:55

Może referendum ws odwołania nieudolnego prezydenta

113


gość_guru ~gość_guru (Gość)29.10.2020 16:50

Co to za przetarg. Same kolesiostwo i układy. Jakoś w okolicznych miejscowościach i gminach mogą płacić za śmieci mniej ale u nas sa oczywiście winne firmy. Skoro firma ustaliła cenę wyższą to znaleźć trzeba firme która to zrobi taniej. U nas są firmy które na pewne rzeczy mają monopol i inne są skutecznie blokowane w wielu branżach, tak podejrzewam.
Zmieni się prezydent i jego świta to zmienią się między innymi stawki za smieci itp.
I skoro tak mam płacić to żądam żeby były kontrole przy śmietnikach kto segreguje a kto nie. Urzędnicy powinni jeszcze chodzić po domach i mieszkaniach i sprawdzać segregacje.
Ale najlepiej podnieść stawki i samemu siedzieć na tyłku i brać kasę za nic. Polska...

51


Agata  . ~Agata . (Gość)29.10.2020 15:25

Nie zapłacę i moi znajomi 29 zł za jedną osobę

61


jojo ~jojo (Gość)29.10.2020 12:16

Podziękuj Rządowi ,a dokładnie Ministerstwu Klimatycznemu i Ochrony Środowiska bo to oni ustalają podwyżki co roku na wysypiska komunalne.Od 2016 roku sięgnęły one prawie 300% więc się ciesz ,że tylko tyle płacisz.Przypominam ,że Rząd w przyszłym roku znowuż podwyższy opłaty i ceny znów poszybują do gury.

410


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat