Mamy nową stawkę za obiór śmieci w Piotrkowie. Sprawdź, jak głosowali radni!

ePiotrkow Czwartek, 29 października 202074 18937
Pakietem uchwał dotyczących odbioru odpadów od mieszkańców Piotrkowa zajęli się w środę wieczorem nasi radni. Zaakceptowali także nową stawkę za odbiór śmieci. Przypomnijmy, teraz – tzn. do końca 2020 roku – płacimy 20 zł miesięcznie od osoby. Od 1 stycznia 2021 będzie więcej.
fot. pixabay

Ustala się miesięczną stawkę opłaty za gospodarowanie opadami komunalnymi, za zbieranie w sposób selektywny powstałych na terenie nieruchomości odpadów komunalnych w wysokości 29 zł za jednego mieszkańca – czytamy w projekcie uchwały. - Miesięczna stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w przypadku niedopełnienia obowiązku selektywnego zbierania odpadów kom. wynosić będzie dwukrotność stawki i określona zostanie w toku postępowania, w drodze decyzji administracyjnej.

 

Przypomnijmy, że niedawno Urząd Miasta przeprowadził przetarg na odbiór odpadów od mieszkańców. W jego rezultacie w sektorze pierwszym i trzecim Piotrkowa Trybunalskiego śmieci odbierać będzie firma Remondis, a w drugim sektorze, tak jak do tej pory, będzie to firma Ekom.

 

Podwyższenie opłaty dla mieszkańców jest wynikiem nowego przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Oferty złożone przez firmy realizujące ww. usługi są znacznie wyższe niż w latach poprzednich. Głównym czynnikiem mającym wpływ na wyższe wynagrodzenia zaoferowane przez przedsiębiorców w przetargu jest znaczny wzrost cen przyjmowania odpadów przez instalacje komunalne. Miasto nie może dokładać do systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, musi się on bilansować - czytamy w uzasadnieniu uchwały w sprawie nowej stawki. 

 

Sesja rozpoczęła się 29 października o godz. 18.30. Ze względu na epidemię koronawirusa obrady zostały zorganizowane w sposób korespondencyjny. - Materiały na sesję radni otrzymali drogą elektroniczną. Z kolei pakiety z imiennymi wykazami głosowań na komisjach oraz na sesji radni odebrali osobiście i w taki sam sposób zwrócili do Urzędu Miasta – informują urzędnicy magistratu. - Podczas środowej sesji przewodniczący Rady Miasta odczytał wyniki głosowań radnych.

 

Oto jak głosowali nasi radni w sprawie nowej stawki za odbiór śmieci:

Marian Błaszczyński - za

Dariusz Cecotka - przeciw

Rafał Czajka - za

Krystyna Czechowska - za

Urszula Czubała - za

Konrad Czyżyński - za

Sławomir Dajcz - za

Jan Dziemdziora - za

Piotr Gajda - przeciw

Łukasz Janik - przeciw

Lech Kaźmierczak - za

Halina Madej - za

Piotr Masiarek - za 

Wiesława Olejnik - za

Ludomir Pencina - za

Bogumił Pęcina - za

Andrzej Piekarski - przeciw

Sergiusz Stachaczyk - przeciw

Mariusz Staszek - za

Marlena Wężyk-Głowacka - przeciw

Sylwia Więcławska - za 

Jadwiga Wójcik - za

 

Zgodnie z przyjętą uchwałą za śmieci mniej zapłacą mieszkańcy, którzy będą prowadzić kompostownik. W przypadku kompostowania ulga wynosić będzie 1 zł od osoby. Zmiana stawki nie będzie wiązała się z koniecznością składania nowych deklaracji. Urząd Miasta będzie rozsyłał do mieszkańców powiadomienia z określoną opłatą za śmieci. Nową deklarację będą musieli złożyć jedynie mieszkańcy, którzy zdecydują się na prowadzenie kompostownika.


Zainteresował temat?

0

9


Komentarze (74)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość___tutututu ~gość___tutututu (Gość)29.10.2020 18:04

No miasto teraz mniej zarobi od handlujących na hali to musi na śmieciach więcej zarobi. Skończy się na tym że ludzie jeszcze bardziej będą chcieli się stąd wynieść. To miasto umiera

123


gość_noum ~gość_noum (Gość)29.10.2020 21:52

2021.Bakiewicz:miasto jest cenobiorca.Podwyzka 40%. 2022.Bakiewicz:miasto jest cenobiorca.Podwyzka 40%. 2023.Bakiewicz:miasto jest cenobiorca.Podwyzka 40%. Itd...

50


magistry ~magistry (Gość)30.10.2020 13:08

A za prąd w mediatece rachunki bez mała 20 tysięcy złotych miesięcznie. Tak trzymać:) pozbywać się dochodu np. hali targowej. Handlujący pójdą gdzie indziej i dadzą radę a magistrat upadnie:) Kwestia czasu:)

41


halo5 ~halo5 (Gość)30.10.2020 13:05

Mam prostą propozycję: może od razu każdy odda całą swoją pensje na śmieci/wodę/prąd i załatwione. A później poczytamy dzieciom oświadczenia majątkowe lokalnych bonzów jako baśnie o wspaniałych rycerzach i księżniczkach na dobranoc.

40


walkiria ~walkiria (Gość)30.10.2020 12:57

brawo cieszycie się? Emeryci cieszycie się?? Mam nadzieję że tak:):):) To kara za głosowanie. Przy następnych wyborach wymiana większości radnych jest konieczna. Swoją drogą trzeba było podnieść na 50 zł od osoby co tam.

80


gość_g ~gość_g (Gość)29.10.2020 19:06

Podzekujcie tuskowi.Co mądrzejszy wie że to za jego rzadzów poszybowały ceny.Placilem 24zł nagle 80 później 160 a teraz 260zł.Skandal!!!

618


emeryt ~emeryt (Gość)30.10.2020 11:21

Zrobiłem kopię listy radnych jak głosowali w tej sprawie, i przy następnych wyborach samorządowych wykorzystamy to.

120


emeryt ~emeryt (Gość)29.10.2020 09:31

To jest ZŁODZIEJSTWO w biały dzień. Radni jeśli zatwierdzicie tą wysokość opłaty, nie macie na co liczyć w przyszłych wyborach. My mieszkańcy Piotrkowa Tryb. to WAM zapamiętamy.

351


gość_bies ~gość_bies (Gość)30.10.2020 00:02

Po prostu trzeba się zameldować tam gdzie stawki są niższe a dalej mieszkać w Piotrkowie i mafia śmieciowa nie zarobi

70


gość_polak ~gość_polak (Gość)30.10.2020 05:04

A ja mam wyjechane na wasze podwyżki teraz to dopiero będą lasy i ulice zasmiecane

80


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat